Złota zima “Jedynki”

Mocnym otwarciem sportowym Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej rozpoczęła II semestr w r. szk. 2018/19. To uczeń klasy gimnazjalnej Jan Kopyciński zdobył tytuł mistrza powiatu limanowskiego w narciarstwie klasycznym. Zawody miały miejsce w Zalesiu 31.01.2019r. Dwa tygodnie później 13 lutego w Białce Tatrzańskiej Janek potwierdził doskonałą formę zajmując bardzo wysokie IV miejsce na odbywających się tam mistrzostwach województwa małopolskiego. Warto nadmienić, że to nie jedyne jego sukcesy w tym sezonie. Systematycznie startował w zawodach wojewódzkiej ligi narciarskiej plasując się w ścisłej czołówce.

Również w narciarstwie alpejskim mamy swojego mistrza. Został nim Mateusz Dziedzina piątoklasista, który bronił tytułu z zeszłego roku. Na podium znalazła się również Zuzanna Konieczny, która zajęła III miejsce. Na wysokich pozycjach zakończyli zawody Wiktor Aksamit (IV m), Bartosz Nalepa (V m) i Anna Gaweł (VI m). Szkołę reprezentowało 31 zawodników i zawodniczek. W klasyfikacji generalnej szkół chłopcy zajęli I miejsce, natomiast dziewczęta drugie. Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Narciarstwie Alpejskim odbyły się w Lubomierzu 15 lutego br. Do mistrzostw województwa małopolskiego (Kasina Wielka – 3 marca) awansowali Mateusz Dziedzina, który zajął wysokie 20 miejsce i Zuzanna Konieczny kończąc swój start na 33 pozycji.

W dniach 27 lutego i 6 marca w Nowym Sączu odbywały się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Pływaniu i tutaj pływacy z „Jedynki” pokazali swoją klasę. Wiktor Aksamit, w stylu grzbietowym zajął III miejsce (I w powiecie), Michał Łopata miejsce VI w stylu motylkowym (II w powiecie), Gabriela Aksamit ósma w klasyku (I w powiecie) i Anna Szynalik 36-ta w stylu dowolnym (III w powiecie). To największe osiągnięcia pływackie w historii naszej szkoły.

Dla wszystkich uczestników zmagań sportowych mszańskiej „Jedynki” wielkie gratulacje.

Red. i fot.: Zbigniew Stachura