Pasje i talenty

 

 

Jan Kaczmarczyk uczeń klasy II A to uczeń naszej szkoły, którego pasją jest gra na akordeonie. Swoją przygodę z instrumentem rozpoczął w wieku 6 lat w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej pod kierunkiem Pana Mateusza Dudka. Obecnie Jaś jest uczniem klasy II Szkoły Muzycznej I st. w Niedźwiedziu, gdzie naukę gry kontynuuje również pod opieką Pana Mateusza. W czasie kwarantanny, dużo czasu poświęca na doskonalenie swojego warsztatu muzycznego czego efektem jest nagranie przedstawiające utwory przygotowane do egzaminu technicznego w szkole muzycznej. Wspomnimy również że w minionym roku szkolnym podczas II Międzynarodowego Konkursu Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Tymbarku Jaś otrzymał wyróżnienie. A oto filmy, jak gra Janek. Kliknij   FILM1,     FILM2

 

 


 

Franek Stanik z klasy III B przedstawia swoje pasje: “Mam na imię Franek. Lubię  wykonywać doświadczenia i eksperymenty. Dzięki temu poznaję otaczający mnie świat.  Widzę ciekawe zjawiska przyrodnicze i reakcje “chemiczne “. Przez wykonywanie  doświadczeń poznaję odpowiedzi na różne pytania np. Czy woda łączy się z innymi cieczami? Czy suchy lód jest suchy? Czy można napompować balon lodem? Jak wędruje kolorowa woda? Ciekawość rozbudza moją wyobraźnię do tworzenia nowych eksperymentów.

Moje zainteresowania przedstawiam na krótkim filmie.  Kliknij TUTAJ

 

 

 

 

 


 

Łukasz Kościelniak z klasy 6c  jest utalentowanym muzycznie uczniem naszej szkoły.
Łukasz uczy się gry na akordeonie od 7 roku życia. Uczęszcza również do 6 klasy Szkoły Muzycznej I st. w Niedźwiedziu. W czasie kwarantanny Łukasz pracuje nad swoją pierwszą własną kompozycją na akordeon, którą niebawem zaprezentuje na konkursie kompozytorskim dla młodych akordeonistów w kategorii przed-studenckiej.
Łukasz swoim talentem ubogaca akademie w naszej szkole.

Dotychczasowe osiągnięcia:
I miejsce w konkursie International Music Competition, Serbia 2019 Solo
I miejsce w konkursie Miniatura Państwowa Szkoła Muzyczna I St. w Nowym Targu
I miejsce w szkolnym konkursie Mistrz Techniki SM I St. w Niedźwiedziu
II miejsce na XVIII Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych AccoBear Trio
III miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Instrumentalistów i Zespołów Kameralnych AccoBear Trio
III miejsce w I Orawskim Konkursie Kameralnym AccoBear Trio
Udział w VIII Festiwal Muzyki Akordeonowej Harmonia Espressiva im. prof. Jerzego Jurka
Udział w prawykonaniu utworu Wygrywajki – pięć miniatur na orkiestrę akordeonową z zespołem Motion Trio
Uczestnictwo w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej

Link do filmu Łukasza: https://liblink.pl/CLmghk2lhB

 


 

Maria Łabuz – uczennica klasy III B przedstawia swoje hobby – “Moim hobby są zajęcia manualne i plastyczne. Uwielbiam brać udział we wszystkich konkursach, zwłaszcza plastycznych. A najbardziej uwielbiam je wygrywać. I moim największym osiągnięciem jest zajęcie II miejsca w powiecie limanowskim w konkursie “Dobro ma moc”. Narysowałam  jak pomagam mojemu niepełnosprawnemu bratu i praca ta została doceniona. Bardzo się wtedy cieszyłam. Zawsze brałam udział w części plastycznej konkursu “Góralskie cytanie” i za każdym razem udało mi się zdobyć wyróżnienie.

Poza tym uwielbiam również czytać książki, niekoniecznie lektury.

Obecny czas kwarantanny domowej poświęcam właśnie na moje pasje.”

 


 

Czekamy na kolejne zgłoszenia naszych młodych utalentowanych uczniów.