Ostry start mszańskiej „Jedynki”

Nowy rok szkolny 2020/21 pomimo wielu trudności związanych z przygotowaniem młodzieży oraz organizacją imprez sportowych (ze względów sanitarno – epidemiologicznych) rozpoczął się wieloma sukcesami uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej.

     22 września w Zalesiu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Kolarstwie Górskim. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Dziedzina, tytuł wicemistrzowski zdobyła Anna Gaweł a miejsca trzecie (w swoich kategoriach) Zuzanna Barda, Amelia Antosz i Mikołaj Piecyk. Również drużynowo – na poziomie Igrzysk Dzieci (ur. 2008r. i mł.) – zwyciężyła nasza szkoła a w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (ur. 2006-07) sklasyfikowani zostaliśmy na miejscu trzecim. Mateusz Dziedzina, Anna Gaweł oraz Mikołaj Piecyk 29 września reprezentowali szkołę na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Kolarstwie Górskim osiągając dobre wyniki (lokaty w drugiej dziesiątce).

Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych miały miejsce 6 października br. w Limanowej Zwyciężyły nasze drużyny: dziewcząt (ID) oraz chłopców (IMS). Drugie miejsce zajęli chłopcy (ID) a dziewczęta (IMS) miejsce piąte. Dzień później, również w Limanowej rozegrano Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej. Wicemistrzami powiatu zostali piłkarze z „Jedynki”.

Na zakończenie należy wspomnieć o uroczystym podsumowaniu „Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnej” w r.szk.2019/20, które odbyło się podczas wspomnianych „sztafet”. Uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej wręczono puchary i dyplomy za zajęcie I miejsca w klasyfikacji generalnej szkół (Igrzyska Dzieci), I miejsca w kategorii chłopców (ID) oraz II miejsca w kategorii dziewcząt (ID). Na poziomie Igrzysk Młodzieży Szkolnej zdobyliśmy miejsca III zarówno w klasyfikacji generalnej i kategorii chłopców a dziewczęta zajęły IV pozycję.

Gratulacje dla wszystkich reprezentantów mszańskiej „Jedynki”.

Szczegółowe informacje na: sp1mszanawf.cba.pl

 

Red.i foto: Zbigniew Stachura