Spotkanie z lekarzem stomatologiem

20 marca 2019r. uczniowie klas 0-III naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacji i promocji zdrowia, które przeprowadziła lek. dent. Katarzyna Żądło – Adamczyk. Pani doktor  opowiedziała dzieciom, że jest absolwentką naszej szkoły i gdy była małą dziewczynką, marzyła o zawodzie stomatologa. Obecnie spełnia swoje marzenia i kontynuuje tradycje rodzinne. Podczas zajęć dzieci poznały bliżej zawód lekarza dentysty oraz wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Na prezentowanych zdjęciach obserwowały wpływ uzębienia na zdrowie człowieka i jego wygląd zewnętrzny. Z opowieści o ,,robaczku – próchniaczku’’ ilustrowanej slajdami dowiedziały się , jak unikać zarażenia się próchnicą i co robić, gdy ,,robaczek – próchniaczek’’ już zamieszkał w ich zębie. W trakcie dyskusji o tym, co jeść, by mieć zdrowe zęby, dzieci wykazały się dużą wiedzą na ten temat. Następnie pani higienistka Mariola Michalak objaśniła dzieciom prawidłową metodę szczotkowania zębów pokazaną na slajdach. Na zakończenie  uczniowie otrzymali  dyplomy uczestnictwa w zajęciach dotyczących edukacji i promocji zdrowia wraz z nauką profilaktyki jamy ustnej według autorskiego programu lek. dent. Katarzyny Żądło- Adamczyk organizowanego przez Akademię  Stomatologii Rodzinnej, a każda klasa certyfikat. Uczniowie podziękowali paniom  za zajęcia i zobowiązali się do systematycznego kontrolowania stanu swojego uzębienia w gabinecie stomatologicznym.