Wycieczka integracyjna do Wiosek Świata

W dniu 11 października uczniowie naszej szkoły ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wraz z rodzicami oraz uczestnikami szkolnego wolontariatu wzięli udział w wycieczce integracyjnej. Podczas zorganizowanej wycieczki każdy miał możliwość zwiedzenia Parku Edukacji Globalnej – „Wioski Świata” w Krakowie. Jest to miejsce, które przeniosło zwiedzających w podróż po całym świecie. Dzięki zbudowanej wielkoformatowej mapie świata, na której zlokalizowano budowle architektoniczne, przedstawiony jest sposób życia charakterystyczny dla mieszkańców konkretnej części kuli ziemskiej. W budowlach można było obejrzeć oryginalne stroje oraz przedmioty codziennego użytku używane przez ich mieszkańców. Udział w warsztatach, które umożliwiły poznanie różnych ciekawostek z odległych zakątków świata był znakomitą lekcją oraz zabawą dla wszystkich uczestników.

Kolejnym punktem wycieczki był „Zwierzyniec Kopytkowo”, który znajduje się w Izdebniku. Główną atrakcją było zwiedzanie Mini Zoo. Oprócz poznania życia oglądanych zwierząt, ogromną radość sprawiła możliwość karmienia niektórych z nich przez dzieci. Spędzony tam czas uatrakcyjnił pokaz miodobrania, podczas którego odbyła się degustacja wyrobu. Obcowanie ze zwierzętami sprawiło wiele radości i wspaniałych chwil naszym uczniom.