Na górskim szlaku

W tym roku klasa 1b gimnazjum postanowiła uczcić Dzień Dziecka dwudniową wycieczką na Turbacz. Wyprawa rozpoczęła się w środę 31 maja. Uczniowie pod opieką wychowawcy Katarzyny Kubowicz, pani Moniki Pajdo i przewodnika górskiego Roberta Łabuza wyruszyli z Lubomierza długą ale interesującą  trasą na szczyt. Po drodze mieliśmy okazje podziwiać niezwykłe widoki, dowiedzieć się o gatunkach roślin i zwierząt występujących w Gorczańskim Parku Narodowym, niektóre okazy obejrzeliśmy na żywo. Jednym z ciekawszych zjawisk było wybudowana przez bobry tama.

Popołudniową porą dotarliśmy do schroniska. Po krótkim odpoczynku młodzież podzielona na grupy zdobywała informacje na temat GPN i historii schroniska. Stawka była wysoka, ponieważ przegrani musieli zwycięskiej drużynie posłać łóżka 😉 Wizyta w górach nie może obejść się bez ogniska. Wieczór spędziliśmy więc smażąc kiełbaski lub inne przysmaki, żartując i próbując sił w śpiewaniu. Na zakończenie mieliśmy okazje podziwiać zachód słońca na szczycie Turbacza.

Następny dzień przywitał nas jeszcze lepszą pogodą. Peleryny okazały się na szczęście nieprzydatne. Górskie powietrze i dobre humory sprawiły, że nikt na nie miał problemu z pobudką. Po śniadaniu i spakowaniu plecaków wyruszyliśmy do Koninek – trasa krótsza ale bardziej stroma.

Wycieczka była okazją do poszerzenia wiedzy, świetnej zabawy i poprawienia swojej kondycji. W planach są już kolejne wyjazdy 😉

mgr Katarzyna Kubowicz

Kliknij na zdjęcie – Galeria