Urodzinowe życzenia dla niepodległej

Rocznica odzyskania niepodległości w działaniach samorządu uczniowskiego.

11 listopada 2018 roku wszyscy Polacy uroczyście świętowali setną rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Ta data jest również bardzo ważna dla naszej uczniowskiej społeczności. Co roku w tym dniu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdają flagi, tak by każdy uczeń i pracownik szkoły mógł poczuć się częścią narodowej zbiorowości.

Ze względu na szczególny charakter tegorocznych obchodów Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielką biologii, panią Agatą Górską, przeprowadził niecodzienną akcję- posadziliśmy 100 białych i 100 czerwonych tulipanów na terenie ogródka szkolnego. Mamy nadzieję, że na wiosnę przypomną nam o wszystkich związanych z niepodległością i wolnością wartościach, o których myślimy w listopadzie.

Ponadto zorganizowaliśmy konkurs „Życzenia dla Niepodległej”. Każdy mógł poświęcić chwilę refleksji nad tym, czego by Polsce życzył, co jest ważne dla niego, jako obywatela wolnego kraju. W tej akcji korzystaliśmy z życzliwości pani Krystyny Wiewiórki, opiekunki szkolnej biblioteki, oraz pani Ireny Kołodziej, nauczycielki języka polskiego.

Wszystkim biorącym udział w akcjach bardzo dziękujemy.