Wycieczka do Warszawy

 

„Nic tak nie rozwija inteligencji jak podróżowanie”

Emile Zola

W dniach 11-13 października klasy ósme naszej szkoły odwiedziły stolicę Polski. Wycieczka do Warszawy odbyła się w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Szkoła uzyskała dofinansowanie w wysokości 15 tys. złotych. Bogaty i zróżnicowany program wycieczki służył realizacji podstawy programowej z wielu zajęć edukacyjnych, a ponadto umożliwił rozwijanie postaw społecznych i patriotycznych.

Uczniowie  m.in. mogli zapoznać się z ekspozycją Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Narodowego, odwiedzili Zamek Królewski i Centrum Nauki „Kopernik”, spacerowali po Starym Mieście i Łazienkach, obejrzeli odprawę wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz Stadion Narodowy.

Bardzo ważnym punktem programu wycieczki był Cmentarz Powązkowski, na którym w kwaterze nr 37 spoczywa śp. Teresa Dangel – Honorowa Obywatelka Miasta Mszana Dolna, której pogrzeb odbył się 11 października br. Uczniowie zapalili symboliczny znicz oraz modlitwą uczcili pamięć zmarłej.

Wyjazd dostarczył wielu wrażeń, a przede wszystkim umożliwił uczniom poznanie kultury oraz dziedzictwa narodowego. Był także okazją do integracji i wzmocnienia więzi koleżeńskich. Z pewnością wszystko to, co uczniowie zobaczyli i czego mogli doświadczyć na długo pozostanie w ich pamięci.