Sportowy kwartał „Jedynki”

Wraz ze zbliżającym się końcem roku przyszedł czas na podsumowanie tego co działo się w sporcie mszańskiej „Jedynki” od początku roku szkolnego 2019/20.

Wrzesień to kolarstwo górskie. Mistrzem powiatu limanowskiego zostaje Bartosz Nalepa. Na drugim miejscu podium staje Ola Cyrwus a na trzecim Ania Gaweł. Drużynowo zwycięża nasza szkoła, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.  Zawody lekkoatletyczne to trzecia pozycja Kamila Spórny (bieg na 300m) a w innych konkurencjach zbieramy jeszcze 7 dyplomów.

Październik. Na mistrzostwach powiatu w sztafetowych biegach przełajowych tytuł wicemistrzowski zdobywa drużyna dziewcząt. Pozostałe zespoły zajmują miejsca czwarte. Halowa piłka nożna rozgrywana była w naszej hali sportowej. Dwukrotnie stajemy na trzecim miejscu podium.

18 października gościmy szachistów (kl.6 i mł.). Turniej kończymy z brązowymi medalami.

W listopadzie rozegrane zostają zawody w nowej konkurencji. Igrzyska Dzieci w Koszykówce 3×3. Dwukrotnie zdobywamy wicemistrzostwo powiatu limanowskiego.

19 XI współorganizujemy powiatowy turniej „Mały Mistrz”. W zawodach tych biorą udział dzieci rocznika 2010 i mł. Reprezentacja naszej szkoły zajmuje trzecie miejsce. Drugi rok w Mszanie rozgrywamy także ten turniej na poziomie województwa.

Grudzień to Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Pływaniu. I tutaj hat-trick. Najlepszymi pływakami w powiecie zostają: Jania Zosia, Łopata Michał oraz Aksamit Wiktor. Wicemistrzowskie tytuły zdobywają sztafety chłopców (młodszych i starszych).  W sumie dekorowani jesteśmy 14 krotnie.

W tym roku szkolnym w zawodach powiatowych startowaliśmy 16 razy w 29 konkurencjach. 7 krotnie zdobywaliśmy tytuły mistrzowskie a 6 krotnie wicemistrzowskie.

Szczegółowe informacje o osiągnięciach sportowych Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej można znaleźć na: www.sp1mszanawf.cba.pl

Red. i foto: Zbigniew Stachura