Wycieczka kl. VII do Krakowa

15 listopada 2019 r. uczniowie klas VII, wraz z wychowawcami, wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Spotkanie z kulturą rozpoczęli od zwiedzania Galerii Sztuki Polskiej XIX w.w Sukiennicach. Wystawa bardzo podobała się uczniom, wzbogacona została krótką prelekcją Pani Małgorzaty Kołodziejskiej.  

Następnie uczniowie udali się do Teatru Współczesnego, aby obejrzeć spektakl pt. Szatan z siódmej klasy. Przedstawienie zainspirowane powieścią Kornela Makuszyńskiego bardzo podobało się młodzieży, a główny bohater – Adam Cisowski, który rozwiązał zagadkę z czasów wojen napoleońskich, wzbudził w nich wielki podziw. Po spektaklu uczniowie wzięli udział w warsztatach teatralnych, w czasie których poznali kulisy pracy aktorów, a także sami mogli spróbować swoich sił na scenie. Okazała się, że w wielu drzemie talent aktorski, który, mamy nadzieję, uczniowie będą w przyszłości rozwijać.

Był też czas na wspólny posiłek, w czasie którego uczniowie mogli podzielić się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. Zmęczeni, ale ubogaceni kulturowo, wróciliśmy bezpiecznie do szkoły. 

Organizatorzy

Małgorzata Kołodziejska

Monika Jurczak-Ślaga