Zaplątany w sieci

„Zaplątany w sieci” – spektakl poruszający problem uzależnienia od Internetu i nośników informacji).

„Uzależnienie od internetu to poważny problem XXI wieku. Dzieci i młodzież nie wyobrażają sobie już dnia bez smartfona, tableta czy komputera. Technika idzie do przodu, nie wyeliminujemy zatem urządzeń elektronicznych z naszego życia.  Jak mądrze z nich korzystać, a jednocześnie nie zatracić się w wirtualnym świecie?”

W związku z tak poważnym problemem i w ramach działań profilaktycznych w dniu 21 października b.r. w naszej szkole odbył się dla uczniów klas IV – V, wystawiony przez teatr „Maska” spektakl pt. „Zaplątany w sieci”.

„Główny bohater – Michał to osoba skrajnie uzależniona od sieci i nowinek technologicznych. Wkrótce znajdzie się jednak w świecie, w którym tego wszystkiego zabraknie. Czy uda mu się w nim odnaleźć?  Z początku może nie być łatwo, ale z czasem zauważy,  że poza telefonem istnieje życie, a co więcej – jest dużo ciekawsze niż to wirtualne, zamknięte w małym ekranie. Spektakl ma bowiem na celu udowodnić młodzieży,  że Internet i technologia to jedynie niewielki dodatek do naszego wspaniałego życia, a nie jak sądzi większość – jego stały element, bez którego nie da się funkcjonować.”

Monika Zarębska