Spotkanie z podróżnikiem w kl. O-III

7 maja w szkole odwiedził nas pan podróżnik, który zabral nas na wyprawę do Republiki Południowej Afryki – kraju  pełnego roślin, zwierząt i pięknych miejsc.

W pokazie odwiedziliśmy mieszkańców wioski Zalusów, poznaliśmy niektóre ich zwyczaje począwszy od życia w chatach, a skończywszy na obrządku zaślubin.

Odwiedziliśmy Oudtshoorn, które słynęło i słynie nadal z hodowli strusi. Uczestnicy spotkania z podróżnikiem poznali historię wielkiego boomu na strusie pióra, usłyszeli o samych strusiach – ich zwyczajach, budowie ciała czy ogromnych strusich jajach. W opowieści dotarliśmy także do Narodowego Parku dla Słoni Addo Elephant Park, gdzie żyją  stada słoni, zebr i bawołów.

Oczywiście wspięliśmy się na Górę Stołową w Kapsztadzie, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Dotarliśmy także do Kimberley, gdzie zaglądnęliśmy do Wielkiej Dziury – słynnej z diamentów wywożonych z Republiki Południowej Afryki.

Podczas spotkania nie brakło chwil grozy czyli spotkania z żarłaczem białym występującym  przy plażach w Durbanie, historii ich ataków na ludzi, opowieści o tym jak mieszkańcy poradzili sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa plażowiczom i surferom.