Finałowy hat-trick mszańskiej Jedynki

14 czerwca 2018r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się uroczyste podsumowanie osiągnięć sportowych szkół biorących udział w Powiatowym Systemie Współzawodnictwa Sportowego. W roku szkolnym 2017/18 I miejsce w kategorii szkół, Imiejsce w kategorii dziewcząt oraz I miejsce w kategorii chłopców zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej.Gimnazjaliści ”Jedynki” również 3 krotnie nagradzani za II m – w kat. szkół, II m – kat. chłopców i III m – kat. dziewcząt.

Puchary i dyplomy odbierali zwycięzcy rankingu na najlepszego sportowca Aleksandra Cyrwus, Jan Gocał i Wiktor Antosz wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Zbigniewem Stachurą.

W tym roku szkolnym uczniowie wzięli udział w 52 imprezach sportowych (w 81 kategoriach) na poziomie miasta, powiatu, rejonu i województwa. 14 razy zdobywali mistrzostwo powiatu, 18 krotnie tytuł wicemistrzowski i 15 razy miejsce III.

Warto nadmienić, że ranking prowadzony jest od 10 lat i na czele rywalizujących 79 szkół powiatu limanowskiego znajduje się właśnie Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej.

Wszystko o sporcie w “Jedynce” można znaleźć na www.sp1mszanawf.cba.pl

                                                                                                                                                                    Red.: SP1

                                                                                    Foto: Zbigniew Stachura