Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich najistotniejsze i zachęcić dzieci i młodzież do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa i nad triumfem zmartwychwstania. Temu celowi posłużył uroczysty apel, który odbył się 27 marca 2018 r.

Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie klasy 2a gimnazjum pod opieką wychowawcy pani Moniki Pajdo. Piękną dekorację zawdzięczamy pani Joannie Osice oraz s. Krystynie i s. Jolancie.

Wśród recytowanych wierszy, których tematyka ukazywała tajemnicę i sens cierpienia można było usłyszeć przesłanie jakie niesie ze sobą krzyż. Krzyż, który był narzędziem hańby i poniżenia stał się symbolem zwycięstwa prowadzącym do chwały zmartwychwstania. Nasze Misterium, zaprezentowane przez uczniów mimo patetycznych i smutnych treści zakończyło się radosną nowiną, że Chrystus zmartwychwstał, zwyciężył grzech i żyje, jest dla nas nadzieją, która przemieni nasze życie i obdarzy mocą w walce ze złem. Całość treści dopełniał nasz chór, nad którym czuwał Pan Mariusz Klimek. Chór zaprezentował przepiękne pieśni wielkopostne, które wprowadziły nas w zbliżające się Święta Wielkanocne.

Monika Pajdo