“Szlachetna Paczka” 2017

„Naprawdę żyje ten, kto nie żyje tylko dla siebie”- akcje charytatywne w Szkole Podstawowej Nr 1

W tym roku szkolnym już po raz siódmy nasza szkoła  włączyła się do projektu „Szlachetna Paczka”, by pomóc tym, którzy bardzo tej pomocy potrzebują. Tym razem pomocą została objęta samotna i schorowana osoba, która nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby jej pomóc nawet w najprostszych czynnościach. Cała społeczność szkolna włączyła się w pomoc. Została przeprowadzona zbiórka produktów spożywczych, środków czystości i pieniędzy. Za zebrane pieniądze zakupiono węgiel, kurtkę, zimowe obuwie.

W ramach organizowanej przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą akcji pod nazwą „Mikołajki dla Mukoludków” szkoła  włączyła się w zbiórkę słodyczy na rzecz dzieci  chorych na mukowiscydozę. To świąteczna akcja  organizowana na terenie Rabki – Zdroju oraz okolic.  Z pozyskanych w ten sposób darów, słodyczy i innych artykułów spożywczych, przygotowywane są paczki dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą będących w trudnej sytuacji materialnej.

Wolontariuszki grupy „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” i członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali zbiórkę, a uczniowie wszystkich klas chętnie włączyli się do tej akcji, podobnie jak do wielu innych akcji charytatywnych, organizowanych już w naszej szkole –  bo wiedzą,  jak ważna jest pomoc drugiemu człowiekowi. Być może ten słodki upominek otrzymany w paczce sprawi, że na twarzy obdarowanej osoby pojawi się choćby na chwilę uśmiech. A to przecież takie ważne i takie piękne. Pomaganie zmienia świat i zmienia nas.

 Dziękujemy  wszystkim za okazaną pomoc.                                                                       Red. SP-1