Wycieczka do Budapesztu

Zwiedzili stolicę Węgier

W dniach 2-4 października uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum Miejskiego Nr 1 (z klas drugich i trzecich) odwiedzili Budapeszt. Wycieczka zorganizowana została szczególnie dla grup dziecięcych i młodzieżowych związanych z parafią Miłosierdzia Bożego – lektorów, ministrantów, oazy i scholii oraz Szkolnego Koła Caritas. Pod opieką księdza Marka Pitali oraz nauczycieli młodzież udała się szlakiem najpiękniejszych i reprezentacyjnych miejsc w stolicy Węgier a także na krótko odwiedziła inne znane miejscowości -Esztergom, Vyszechrad i Szentendre.

W Budapeszcie najbardziej wszystkim uczestnikom podobało się na Wzgórzu Gellerta, gdzie pod Pomnikiem Wolności można było zachwycać się fantastycznym widokiem na całe miasto i zrobić niepowtarzalne zdjęcia. Zapamiętana też zostanie honorowa odprawa wart przed Pałacem Sandora – siedzibą premiera Węgier.  Nie zabrakło w programie wycieczki miejsc do zobaczenia obowiązkowych, jak Wzgórze Zamkowe i Stare Miasto Budy   wraz z Kościołem Macieja i Basztą Rybackąpromenada naddunajskabudynek ParlamentuBazylika św. Stefana i Plac Bohaterów.

Wyjazd niewątpliwie trzeba uznać za bardzo udany. Mszańska młodzież nie tylko miło i pożytecznie spędziła czas, ale też swoją postawą pozytywnie świadczyła o naszej wspólnocie i wyznawanych w niej wartościach. Tych, wartościach, których nie tylko nie należy się wstydzić, ale które trzeba nieść wszędzie…