Koncerty Filharmonii w naszej szkole

Minął kolejny rok edukacyjnych koncertów Filharmonii Krakowskiej w naszej szkole. W drugim semestrze dzieci z młodszej grupy wiekowej uczestniczyły w 4 koncertach: „Antoś i cztery pory roku”, „Pod niebem Paryża”, „Bajkowe kino – muzyczne zgadywanki” oraz „Pocztówki z Dalekiego Wschodu”. Tematyka tych spotkań była wyjątkowo ciekawa. Bohaterem pierwszego z nich był Antonio Vivaldi, który jako mały chłopiec był bardzo wrażliwy na głosy przyrody. „Cztery pory roku” usłyszeliśmy nie tylko w wykonaniu skrzypiec, ale również fletu i waltorni. W kolejnej audycji poznaliśmy niezwykłą atmosferę muzyczną Paryża. Następne spotkanie było testem znajomości kreskówek, baśni i filmów i jak zwykle nasze dzieci poradziły sobie znakomicie z tym zadaniem. Tytuły wszystkich  muzycznych zgadywanek zostały rozpoznane. Ostatni koncert to wyprawa na Daleki Wschód – poznaliśmy niezwykłe instrumenty z Indii i Mongolii, a także obejrzeliśmy chińskie i indyjskie tańce.

mgr Izabela Staroń