Po raz szósty Szlachetna Paczka w naszej szkole

Już po raz szósty nasza szkoła włączyła się do projektu ogólnopolskiego Szlachetna Paczka, by pomóc tym, którzy bardzo tej pomocy potrzebują. W tym roku udało się zanieść pomoc rodzinie mieszkającej w starym, wymagającym remontu domu. Ponadto matka i córka są schorowane i utrzymują się z bardzo niskich rent. Zebraliśmy artykuły spożywczo-przemysłowe, odzież, obuwie, książki i przekazaliśmy tej będącej w potrzebie rodzinie. Zorganizowane w szkole kiermasze i zbiórki, w które włączyli się uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły pozwoliły na zgromadzenie pieniędzy, za które zostały zakupione ubrania, obuwie, produkty spożywcze i chemiczne. Podziękowania składamy wszystkim osobom, które włączyły się do akcji, a w szczególności: nauczycielom, rodzicom, uczniom, samorządowi szkoły podstawowej, samorządowi gimnazjum. Dziękujemy także chłopcom z klasy III b gimnazjum, którzy na Szlachetną Paczkę przekazali część pieniędzy z organizowanej przez siebie zbiórki przeznaczonej już na inny szlachetny cel – tym razem na uczczenie ofiar katastrofy lotniczej, w której zginęli brazylijscy piłkarze. Dziękujemy również  hurtowni AGD Arged, firmie P.P.H. Anka. Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób mogliśmy pomóc – a to nie tylko radość dla obdarowanych, ale i dla obdarowujących.

Relacja ze spotkania z rodziną

Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!

Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem MLP II-2604-524366), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Darczyńcy spisali się na medal! I to na złoty medal! Paczka przerosła oczekiwania Rodziny. Pudła ledwo zmieściły się do skromnego mieszkania. Wzruszające było to ile radości sprawiła obdarowanym mąka i kawa. Jedzenia było tak dużo, że rodzina może być spokojna przez najbliższy czas. Środki czystości bardzo odciążą domowy budżet. Nie sposób znaleźć słowa, które wyraziły by radość Rodziny.
Co chce przekazać Tobie wolontariusz:
Darczyńco współpraca z Tobą zaowocowała przywróceniem radości z życia i wiary w ludzi u wybranej przez Ciebie rodziny. Dziękuję. Dobro wraca! Zawsze.
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
Dziękujemy, tak z serca. Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt i wielu łask od Bożej Dzieciny.