I Dzień Zdrowia i Urody w „Jedynce”

25 października 2016 r. w Zespole Szkół Miejskich Nr 1 w Mszanie Dolnej odbył się I Dzień Zdrowia i Urody w „Jedynce”. Impreza została zorganizowana przez nauczycielki wychowania fizycznego: Katarzynę Mielnikiewicz i Martę Bijatowską, a patronat nad nią objęła Anna Górska – dyrektor popularnej „Jedynki”.

W programie znalazły się między innymi: spotkanie z kosmetyczką połączone z indywidualnymi poradami oraz pokazem makijażu, konsultacje z dietetykiem, szkolenie z pierwszej pomocy oraz pokaz zajęć pilates i fitness.

Dużym zainteresowaniem wśród pań cieszyły się porady kosmetyczne, których udzielała Joanna Ciężadlik – właścicielka gabinetu kosmetyki profesjonalnej „Ecru”. Dodatkowo Pani Ola – pracownik salonu wykonywała wszystkim chętnym przepiękne makijaże

Konsultacji dietetycznych udzielała mgr inż. Alicja Gałka właściciel firmy „Top Dietetyk”, mieszczącej się w przychodni „Osmed” w Mszanie Dolnej. Wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnego badania składu ciała przy pomocy specjalistycznej aparatury.

Ważnym punktem programu było stanowisko pierwszej pomocy przedmedycznej.  Pod fachowym okiem instruktorek z Maltańskiej Służby Medycznej: Karoliny Niedośpiał oraz Joanny Huber można było nauczyć się prawidłowego udzielania pierwszej pomocy, w tym resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Chętnych do nauki nie brakowało, cieszy zwłaszcza liczna obecność mam z dziećmi.

Akcentem sportowym były pokazowe zajęcia pilates i fitness w wykonaniu Marty Bijatowskiej i Katarzyny Mielnikiewicz – właścicielek firmy „Studio Ruchu”. W zajęciach pilaste, oprócz innych chętnych uczestniczyli członkowie „Towarzystwa Ziemi Mszańskiej” –Zagórzańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Całość imprezy uwieńczyło losowanie upominków – kosmetyków i bonów na zabiegi pielęgnacyjne, ufundowanych przez salon „Ecru” oraz karnetów na fitness i pilates w „Studio Ruchu”.

I Dzień Zdrowia i Urody w „Jedynce” cieszył się dużym zainteresowaniem. Inicjatywa będzie więc kontynuowana.

Organizatorzy dziękują:

Pani Dyrektor Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 Annie Górskiej

Pani Alicji Gałce – właścicielce firmy „Top Dietetyk”

Pani Joannie Ciężadlik- właścicielce gabinetu kosmetyki profesjonalnej ”Ecru”

Paniom Joannie Huber i Karolinie Niedośpiał – instruktorkom Maltańskiej Służby Medycznej

Członkom Zagórzańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Pracownikom obsługi Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 w Mszanie Dolnej