To trzecie mistrzostwo powiatu „Jedynki” w tym miesiącu…

W miniony wtorek 27 września jak co roku jesienią w Limanowej odbyły  się  Sztafetowe Biegi Przełajowe zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego. Tradycyjnie biegano na terenie nadrzecznych bulwarów, a w rywalizacji brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.  Nie mogło wśród nich zabraknąć reprezentacji mszańskiego Zespołu Szkół Miejskich nr 1, czyli… popularnej „Jedynki”. Biegacze pod opieką nauczycieli  wychowania fizycznego: Katarzyny Mielnikiewicz, Zbigniewa Stachury i Grzegorza Szynalika pokazali się z bardzo dobrej strony. Największy sukces odnotowały dziewczęta z gimnazjum wygrywając swoją kategorię. Zespoły dziewcząt i chłopców szkoły podstawowej uplasowały się na IV i V miejscu.

Należy dodać, że oprócz udziału w zawodach pod patronatem MOS i SZS, nasza młodzież aktywnie bierze udział w imprezach biegowych organizowanych na terenie miasta Mszana Dolna takich jak „Polska Biega”, Bieg Niepodległości czy zorganizowany w miniony piątek bieg „Świecimy przykładem”.

Zwycięska sztafeta dziewcząt będzie reprezentować powiat limanowski w zawodach wojewódzkich 11 października w Nowym Targu.

Skład zwycięskiej sztafety dziewcząt z gimnazjum: Sabina Chrustek, Karolina Sentyrz-Kołodziej, Sara Filipiak, Maryna Piwowar, Anna Łysek, Sylwia Cichórz, Aleksandra Żurek, Anita Cyrwus, Dagmara Rapacz, Agnieszka Radomska, Patrycja Pitala.

 

Red. Katarzyna Mielnikiewicz

Foto: Zbigniew Stachura