• Ogłoszenie

  Uprzejmie informujemy, ze 14 października (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Świetlica szkolna zaprasza w godz.6.30 – 16.30 .

   

   

 • Wycieczka klas trzecich na Lubogoszcz

  24 września 2019 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w pieszej wycieczce na Lubogoszcz. Po niecałej godzinie wędrówki czarnym szlakiem wszyscy dotarli do Bazy Wypoczynkowo-Szkoleniowej „Lubogoszcz”. Pogoda nam dopisała, a w południe zaświeciło nawet słońce. Oprócz rozgrywek piłki nożnej, zabaw ruchowych na placu zabaw, wszyscy uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych. Podzieleni na kilkuosobowe grupy, dzieci poznawały warstwową budowę lasu i zbierały rośliny należące do poszczególnych warstw. Układały rymowanki o wycieczce i zapoznawały się z informacjami na temat Lubogoszczy. Po zjedzeniu upieczonych przez rodziców kiełbasek, nastąpiła prezentacja zebranych okazów przyrodniczych i ułożonych rymowanek oraz rozstrzygnięcie konkursu o Lubogoszczy. Wszystkie grupy prawidłowo odpowiadały na pytania i zostały nagrodzone brawami. Pełni wrażeń i zadowoleni z pobytu wróciliśmy do szkoły oglądając po drodze jesienny krajobraz Beskidu Wyspowego.

   Izabela Staroń

   Krystyna Lulek

   Małgorzata Lulek

 • Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką

  Wczoraj do naszej szkoły w towarzystwie policjantów z mszańskiej komendy zawitał niezwykły gość. Mowa o żółto-niebieskiej Mrówce, która towarzyszyła uczniom klas pierwszych i drugich w praktycznej nauce przechodzenia przez ulicę. Uczniowie klas I –III wraz z wychowawcami oraz Dyrekcją szkoły serdecznie dziękują Policji oraz pani Ani Kozaczka – koordynatorce tego spotkania za niezwykle ważną lekcję o bezpieczeństwie na drodze oraz podarowane nam elementy odblaskowe i słodką niespodziankę.

 • Wycieczka na Lubogoszcz

   „Słońce gór szybciej zbliża niż rozrywki miasta.”

  Jan Alfred Szczepański

   

  11 września w ramach projektu Rozwój systemu gospodarki odpadami poprzez budowę punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych wraz z niezbędną infrastrukturą w Mszanie Dolnej realizowanego przez Urząd Miasta w Mszanie Dolnej, którego koordynatorem jest p. Dorota Wojtyczka, uczniowie klas VI wybrali się na pieszą wycieczkę na Lubogoszcz. 

  Wspólnie z wychowawcami: p. Marią Wojtkowiak oraz p. Agnieszką Świerk, a także opiekunami: p. Edytą Wojtyczką i p. M. Pajdo wyruszyliśmy, aby podziwiać piękno Beskidu Wyspowego.  Pogoda na szczęście okazała się dla nas łaskawa. Słońce sprzyjało wędrówce, a piękno górskiego krajobrazu pozwoliło na chwilę odpoczynku. Był czas na wspólne zabawy, rozgrywki sportowe, a także rozmowy. Rozpaliliśmy ognisko, zjedliśmy pyszne kiełbaski, wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji p. Doroty Wojtyczki na temat ekologii. Sami również zadbaliśmy o to, aby pozostawić po sobie porządek.

  Każdy uczestnik wycieczki otrzymał drobny podarunek. Zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

  Organizatorzy