Akcja – „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”

Drodzy rodzice – oddając elektrośmieci wspieracie szkołę. Nasza szkoła przystąpiła do akcji zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W dniach od 15.01.2018r. do 26.01.2018r. można przynosić zużyty sprzęt: komputery, telefony, monitory, drukarki, klawiatury, klimatyzatory, akumulatory, baterie, radia, telewizory, lodówki, pralki, kuchenki, grzejniki, żelazka, odkurzacze, kable, tonery, itp. W zamian nasza szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Akcja ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz prawidłowego gospodarowania odpadami. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci. Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które chcą oddać do utylizacji sprzęt przeznaczony do likwidacji, a tym samym zwiększyć szanse szkoły na ciekawe nagrody.

25-te podium “Jedynki”

III miejsce na Mistrzostwach Powiatu Limanowskiego w Koszykówce chłopców zajęła reprezentacja naszej szkoły.

Zawody odbyły się 19 grudnia 2017r. w Limanowej. Grali: Borkowski Jan, Gocał Jan, Kozicki Gabriel, Kraska Tomasz, Marczyk Maciej, Radomski Karol, Rogoziński Albert, Róg Robert, Spórna Kamil, Szczudłowski Hubert, Wsół Konrad, Żądło Michał. Opiekunem drużyny był p. Zbigniew Stachura.

Warto przypomnieć, że to 25-te podium uczniów “Jedynki” w tym roku szkolnym.

Red.: SP1

Foto: Zbigniew Stachura

 

Grupa misyjna 2018

Serdecznie dziękuję dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej, które w drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia kolędowały na rzecz misji. Jak co roku  tak i teraz kolędnicy misyjni rozpoczęli odwiedzanie rodzin od uczestnictwa we Mszy św. Po uroczystym rozesłaniu i błogosławieństwie, którego udzielił ks. proboszcz Tadeusz Mrowiec dzieci wyruszyły, by piękną kolędą przybliżać prawdę o narodzeniu Pana Jezusa. Tym razem pogoda  dopisała, nie było śniegu i było ciepło.

Mieszkańcy, których odwiedziliśmy byli dla nas życzliwi, chętnie przyjmowali kolędników, karmili słodkościami i ofiarą na dzieci dotknięte wojną szczególnie w Syrii i Libanie. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim dzieciom, opiekunom i rodzicom, którzy zadbali, by stroje kolędnicze by były ładne i pozwolili dzieciom by uczyły się bezinteresownie pomagać innym. 27.01.2018r. wezmą udział w Archidiecezjalnym spotkaniu kolędników misyjnych w Krakowie w bazylice Bożego Miłosierdzia, gdzie będzie możliwość spotkać się z prawdziwymi misjonarzami.

S. Krystyna Wiatr

Jasełka 2017 klas 0-3

21 grudnia 2017r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel klas 0-III z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji uczniowie klasy II przygotowali dla swoich kolegów, nauczycieli, Dyrekcji i rodziców tradycyjne „Jasełka”. Do stajenki przybyli przywitać małe Dzieciątko pastuszkowie, Trzej Królowie, zuchy oraz mali Zagórzanie. W betlejemskiej szopie rozbrzmiewały piękne kolędy i pastorałki oraz utwór „Kukułka” wykonany na instrumentach perkusyjnych i fletach. Dla małego Jezuska drugoklasiści zatańczyli zagórzańską polkę. Na zakończenie dzieci złożyły wszystkim świąteczne życzenia. Zuchy przekazały uroczyście pani Dyrektor Betlejemskie Światełko Pokoju. Pani Dyrektor Anna Górska podziękowała dzieciom za występ i złożyła uczniom, nauczycielom i rodzicom serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.

                                                                                                                        mgr Maria Szczypka