• Apel o pomoc dla Ani

  Drodzy Rodzice!

   Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mszanie Dolnej zwracają się z gorącą  prośbą i apelem do Państwa o pomoc w zebraniu kwoty 600 000 zł  na operację naszej uczennicy Ani Wacławik.   To nie tylko zbiórka na operację, ale także szansa na fizyczną samodzielność  w przyszłości, od której dzieli Anię i jej rodzinę ogromna bariera finansowa – ponad  600 000 zł (sześćset tysięcy złotych).

   Termin pierwszej operacji ustalony jest na 09.04.2019 r.                                                                       

  Prosimy, przeczytajcie historię naszej uczennicy.

  Fragment apelu rodziców Ani:

            „Szansę na poprawę sfery ruchowej naszego dziecka dali nam lekarze  z European Paley Instytut. Anię zakwalifikowano do trzech operacji, obydwu nóg i lewej ręki.  Jest to ogromna szansa na samodzielność naszego dziecka. Bez  tych operacji będzie całe życie uzależniona od innych osób, w każdej sytuacji życiowej. 

                               Ania ma 13 lat, gdy miała rok gwałtownie zachorowała, czego efektem było porażenie czterokończynowe. Niedowłady stopniowo zmniejszały się, w obecnej chwili potrafi pokonywać krótkie dystanse z pomocą drugiej osoby, lewa dłoń jest niesprawna.  Uczęszcza do szkoły,  jest wzorową uczennicą, ale wymaga stałej pomocy mamy, która towarzyszy jej cały dzień (także w szkole), pomagając w podstawowych czynnościach codziennych, jak jedzenie, ubieranie się, mycie. Wiele lat rehabilitacji oraz operacje, które przeszła Ania nie przyniosły znacznej poprawy oraz oczekiwanej tak bardzo sprawności nóg i lewej ręki. Dziecko jest bardzo zdeterminowane, współpracuje   w czynnościach samoobsługowych i stara się być samodzielna, ale im jest starsza, tym bardziej każdy ruch jest  wyzwaniem”.

   Mamy mało czasu i ogromną wiarę w dobro ludzkich serc. Każdy szlachetny dar serca pomoże Ani i jej rodzicom. Już wiele razy  Państwa wsparcie dało nam wiarę w to, że nie jesteśmy sami i razem możemy zrobić więcej. Państwa ofiarność zawsze była dowodem na to, że istnieją jeszcze ludzie, dla których liczy się drugi człowiek, dlatego wierzymy, że i tym razem wspólnie uczynimy świat chociaż trochę lepszym. 

   Wpłaty należy dokonywać na konto:

  Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”                                                                                                                                                    Santander Bank   31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 

  Tytułem: “2117 pomoc dla Ani Wacławik”                                                                   ……………………………………………………………………………………………………………………………

  Wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Ania:     

  Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba    

  PL31109028350000000121731374                                                                   

   swift code: WBKPPLPP     

  Santander Bank    Title: “2117 Help for Ania Waclawik”                                                         ………………………………………………………………………………………………………………………………

  Aby przekazać 1% podatku dla Ani:  należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 

  oraz w rubryce  Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%  wpisać:  “2117 pomoc dla Ani Wacławik”                                                      ……………………………………………………………………………………………………………………………….

  Prosimy również Państwa o każdy dobry pomysł, który może pomóc naszej uczennicy.

  Podajemy kontakt: sekretariatsp1@op.pl, tel.18-33-10-101

                                     Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i pomoc.

                      Tekst w formacie PDF

  Z wyrazami szacunku   Anna Górska – dyrektor szkoły

 • Nowi przyjaciele biblioteki

  7 lutego 2019 uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

  Pierwszoklasiści najpierw obejrzeli inscenizację przygotowaną przez uczniów klasy VI należących do Koła Przyjaciół Biblioteki, a następnie świetnie poradzili sobie z  rozwiązaniem bajkowych zagadek i dowiedzieli się jak należy dbać o książki. Najważniejszym momentem było  złożenie uroczystej przysięgi i  pasowanie przez Królową Książek na czytelników biblioteki.

  Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książki i słodkie upominki. Wręczony został im również pamiątkowy dyplom, który będzie przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. Pierwszoklasiści zostali zaproszeni do częstego korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. Na koniec spotkania wysłuchali opowiadania z książki „Pierwsze czytanki”.

  Mamy nadzieję, że książka stanie się ich najlepszym przyjacielem na całe życie.

                                                                                                  Krystyna Wiewiórka

 • Przegląd kolęd klas 0-III. Rok 2019

  W naszej szkole corocznie klasy 0 – III spotykają się na wspólnym kolędowaniu. W tym roku kolędowanie odbyło się 31-go stycznia, a gospodarzami spotkania była klasa zerowa – „01”. W „Przeglądzie kolęd” brały udział wszystkie klasy – od „zerówek” po trzecią wraz z wychowawczyniami. Na spotkaniu gościła  Pani Wicedyrektor Stanisława Łabuz,  uczniowie nauczania indywidualnego ze swoimi wychowawczyniami oraz licznie przybyli rodzice i dziadkowie dzieci z zerówkowej grupy 1.

  Dzieci z zerówki przepięknie ubrane w stroje charakterystyczne dla granej roli  wcieliły się w postacie Maryi i Józefa, pastuszków oraz trzech króli. Spotkanie miało charakter odwiedzin maleńkiego Jezuska, któremu kolejno przedszkolne dzieci, pastuszkowie i trzej królowie recytowały wiersze i składały dary. Natomiast pięknie ubrani kolędnicy z poszczególnych klas, zaśpiewali Dzieciątku tradycyjne kolędy jak i piękne nastrojowe pastorałki.

  Spotkanie podsumowała Pani Wicedyrektor Stanisława Łabuz – pogratulowała pięknego przygotowania kolęd i pastorałek oraz zachęciła do dalszego podtrzymywania tradycji organizowania przeglądu kolęd najmłodszej grupy uczniów naszej szkoły.

  mgr Grażyna Staroń