Święto wolności

Dnia 9 listopada w naszej szkole świętowaliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odśpiewane pieśni i wyrecytowane wiersze przypomniały poświęcenie żołnierzy walczących o wolność, ogromną radość, jaką przyniósł ten dzień naszym przodkom i znaczenie tego wydarzenia dla czasów, w których żyjemy. Apel był także okazją do refleksji nad tym, czym są dla nas współcześnie takie wartości jak: ojczyzna, naród, a także czym jest życie w prawdziwej wolności.

Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas piątych i klasę II b gimnazjum pod kierunkiem wychowawców: pani Małgorzaty Kołodziejskiej, pani Moniki Jurczak-Ślagi i pani Katarzyny Kubowicz. Na uwagę zasługuję także strona muzyczna przedstawienia, którą zajął się pan Mariusz Klimek. Śpiew uczniów dostarczył nam wielu wzruszeń.

„Wywiadówka” – 15 listopada – środa

Dyrektor szkoły zaprasza Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum Miejskiego Nr 1 na spotkanie z psychologiem ks. dr Jerzym Smoleniem na temat: „Nie zamykaj mnie, ale dodaj odwagi do życia – wskazania dla Rodziców”, w dniu 15 listopada 2017r. o godz. 15.30. Następnie od godz.17.15 spotkania z wychowawcami w klasach i nauczycielami wg. harmonogramu.

Jesienna wycieczka na Ćwilin kl.2B Gimn.

Jesienne słońce…

           Ostatni tydzień przypomniał nam, czym jest złota, polska jesień. Mogliśmy cieszyć się słońcem, błękitnym niebem i podziwiać drzewa w zachwycającej palecie barw.

         Chcąc w pełni wykorzystać tę wspaniałą pogodę, w środę klasa IIb wraz z wychowawcą i panią Anną Niżnik wybrała się na Ćwilin. Na początku czekał nas lekki wysiłek, ale wszyscy poradzili sobie z trasą. Na szczycie przekonaliśmy się , że wysiłek się opłacił. Widoczność powietrza była wspaniała i mogliśmy podziwiać zapierające w piersi widoki. Polana okazała się też odpowiednim miejscem na ognisko i dobrą zabawę.

       Piękne krajobrazy naszej okolicy i równie piękne oblicza uczestników całkiem sprawnie utrwalił Mateusz Palkij. Brawo!

Katarzyna Kubowicz

Dzień Edukacji Narodowej 2017

Dzień Edukacji Narodowej  to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

19 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. Uczniowie z klasy VII pod kierunkiem Pana Mariusza Klimka oraz wychowawców  przygotowali program słowno-muzyczny.  Śpiewem, wierszem i humorem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.