• Powiatowy Turniej Gier i Zabaw „Mały Mistrz”

  19 listopada 2018r. odbył się w hali sportowej naszej szkoły Powiatowy Turniej Gier i Zabaw „Mały Mistrz”. Mszańską „Jedynkę” dumnie reprezentowali uczniowie z klasy III i IIa w składzie: Aleksandra Homa, Horabik Urszula, Jania Zofia, Malec Aleksandra. Kubies Maksymilian, Róg Andrzej, Spórna Dawid, Szczypka Bartosz. Uczniowie dzielnie współzawodniczyli z młodymi sportowcami z innych szkół powiatu limanowskiego i zajęli V miejsce w Turnieju. Rywalizacji towarzyszył doping ze strony koleżanek i kolegów oraz rodziców. Dziękujemy panu mgr Zbigniewowi Stachurze za przygotowanie i opiekę nad młodymi zawodnikami.

 • Kim jesteśmy? Zagórzanami!

  22 listopada odbyło się spotkanie,  na którym uczniowie poznać mogli wybrane zagadnienia dotyczące naszego regionu i jego historii.

       Naszym gościem był pan Łukasz Zapała– pracownik Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, który naukowo i z pasją zajmuje się regionalizmem.

       Na spotkaniu uczniowie poznali wybrane opowieści z „Zagórzańskiej czytanki”.  W książce znajdują się  historie zebrane od osób z naszego regionu przez panią Annę Mlekodaj i właśnie pana Łukasza Zapałę. Te wspomnienia dotyczą życia na wsi –  tego, jak dawniej bywało…

       Oprócz opowieści o dawnym życiu w naszej małej ojczyźnie,  uczestnicy spotkania poznali elementy męskiego stroju zagórzańskiego.

       Na zakończenie gość bardzo mocno podkreślił, żeby każdy z nas czuł dumę z tego, że jest góralem. Tak. Jesteśmy Zagórzanami.

  Krystyna Wiewiórka

 • Jedynkowe obchody DNIA PLUSZOWEGO MISIA

  Pluszowy miś to zabawka znana wszystkim dzieciom na całym świecie i mimo upływającego czasu nadal  ulubiona. Koło Przyjaciół Biblioteki postanowiło przygotować na tę okazję wystawę pt. „W krainie Misiolandii”, teatrzyk cieni oraz przedstawienie.

       Na obchody tego święta zostały zaproszone dzieci z Przedszkola Językowego w Mszanie Dolnej. Najpierw mali goście mieli okazję obejrzeć teatrzyk cieni i poznać niezwykłą historię powstania pluszowego misia. Historia ta ma  związek z samym prezydentem Stanów Zjednoczonych – Theodorem Roosveltem. W dalszej części zostały przypomniane najbardziej znane misie: Kubuś Puchatek, Gumisie, Colargol, Miś Uszatek. Dzieci mogły także wysłuchać muzycznych czołówek bajek o popularnych pluszakach.

       Na zakończenie spotkania mali widzowie  przenieśli się do Stumilowego Lasu, gdzie mogli obserwować przygotowania Krzysia, Królika, Tygryska i Kangurzycy do urodzinowego przyjęcia Kubusia Puchatka. Dzieci razem ze szkolnymi aktorami – uczennicami klasy VIa  – odśpiewały Kubusiowi, jak przystało na urodzinowe przyjęcie,  STO LAT.

  Krystyna Wiewiórka