Organizacja spotkań z rodzicami

Dyrektor Szkoły informuje o spotkaniach z rodzicami. Odbędą się one w trzech dniach.

Kl. I –III   –  19 września (wtorek) – godz. 15.30

Kl. IV –VI –  20 września (środa) – godz. 15.30 

Kl. VII, II i III Gimnazjum -21 września (czwartek) – godz.15.30

                 22 września (piątek)  o godz. 15 .30 zapraszamy przewodniczących klasowych rad rodziców na zebranie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 1

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia związana z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2017/2018. Całą uroczystość przygotowały klasy szóste pod opieką wychowawców p.Joanny Wojtyczki oraz p.Iwony Dudzik. W akademii, która odbyła się na hali sportowej, uczestniczyli: Dyrekcja szkoły, nauczyciele, pedagodzy,  pracownicy szkoły, rodzice oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły. Po krótkim powitaniu, akademię rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego.

Następnie uczniowie klas szóstych przedstawili część artystyczną. Na wstępie upamiętniono  78 rocznicę wybuchu II wojny światowej poprzez recytację wierszy oraz zaśpiewanie pieśni patriotycznych. Kolejna część akademii to wspomnienia z wakacji i letniego wypoczynku, a jednocześnie nawiązanie do powrotu do szkoły z nowym zapałem i energią. Dzieci poprzez wiersze i piosenki „wprowadziły” nas w nowy rok szkolny, pełen niespodzianek, pracy i trudu szkolnego, związanego z wprowadzeniem pewnych zmian dotyczących reformy szkolnictwa.

Na zakończenie uczniowie oddali głos pani dyrektor Annie Górskiej, która jeszcze raz powitała wszystkich gości wraz z uczniami, a w szczególności uczniów klas czwartych, którzy zaczynają nowy etap edukacyjny oraz uczniów klas siódmych. Oni bowiem będą kontynuować naukę już do klasy ósmej Szkoły Podstawowej a nie Gimnazjum, tak jak było do tej pory. O tych zmianach związanych z reformą oświaty wspomniała właśnie pani dyrektor. Przedstawiła również nowych nauczycieli i wychowawców klas oraz poinformowała o organizacji pracy szkoły na nowy rok 2017/2018. Wszystkim życzyła wytrwałości i sukcesów.  Szczególne podziękowania za przygotowanie akademii złożono na ręce uczniów klas szóstych wraz z wychowawcami oraz panu Mariuszowi Klimkowi za przygotowanie części muzycznej. Po zakończeniu uroczystości uczniowie pod opieką p.Małgorzaty Kołodziejskiej udali się na grób żołnierza Franciszka Skupienia aby złożyć wieniec i zapalić znicze. Uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas aby przedstawić nowy plan zajęć na nowy rok szkolny.

Nauka pływania II tura – Projekt „Już pływam”

Dyrektor szkoły przekazuje informacje dotyczące realizacji drugiej tury projektu „Już pływam”  – nauki pływania dla uczniów szkoły podstawowej. 11 września w poniedziałek o godz.16.00 na jadalni SP1 odbędzie się spotkanie organizacyjne.

Czytaj dalej

Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18 w Szkole Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza i w Gimnazjum Miejskim nr 1

4 września 2017 r.(poniedziałek)

Godz.8.00 – Msza święta w Kościele Miłosierdzia Bożego dla klas IV- VII Szkoły Podstawowej Nr 1 i II-III Gimnazjum Miejskiego Nr 1.

Po nabożeństwie  uroczysta akademia w Miejskiej Hali Sportowej przy szkole, następnie spotkania z wychowawcami w klasach.

Godz. 10 .30 – Msza święta w Kościele Miłosierdzia Bożego dla klas 0- III  Szkoły Podstawowej Nr 1  – poświęcenie tornistrów. Po nabożeństwie powitanie uczniów i rodziców w Miejskiej Hali Sportowej przy szkole, następnie spotkania z wychowawcami w klasach.

                       

                      SERDECZNIE ZAPRASZAMY  UCZNIÓW I RODZICÓW.