• Ogłoszenie

  Uprzejmie informujemy, że podczas wakacji sekretariat szkoły jest czynny w dniach: do 10 lipca i od 16 sierpnia 2018r.

  Zapraszamy od godz.8.00 do 15.00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt na adres poczty szkoły sekretariatsp1@op.pl

  poczta przeglądana jest codziennie w godzinach wieczornych.

  Z wakacyjnymi pozdrowieniami Dyrekcja szkoły.

 • Apel na zakończenie roku szkolnego w klasach 0-III.

  „Niech żyją wakacje, niech żyje pole i las 

  i niebo i słońce

  wolny, swobodny czas….”

  20 czerwca 2018 r. najmłodsza grupa wiekowa naszej szkoły spotkała się na apelu z okazji zakończenia roku szkolnego. Apel  przygotowali uczniowie klas III a i III b wraz z swoimi wychowawczyniami.

  W pierwszej części swojego słowno – muzycznego występu dzieci w humorystyczny sposób przedstawili scenki z szkolnego życia w klasach młodszych. Były też słowa podziękowań za troskę, opiekę i przekazaną wiedzę dla Pań Dyrektor, Pani Pedagog, Wychowawców, Katechetów  i Nauczycieli. W dalszej części były wakacyjne rady z szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa.

  Po występie trzecioklasistów nauczyciele – organizatorzy konkursów szkolnych: „Góralskie cytanie”, „Henryk Sienkiewicz – patron szkoły” i „Konkursu języka angielskiego w klasach I – III”  wręczyli zwycięzcom tych konkursów dyplomy i nagrody.

  Na zakończenie Dyrektor szkoły mgr Anna Górska podziękowała wykonawcom za przygotowanie wesołego i pouczającego spotkania i przekazała wakacyjne życzenia wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom.

  mgr Magdalena Nawieśniak, mgr Grażyna Staroń

 • Finałowy hat-trick mszańskiej Jedynki

  14 czerwca 2018r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się uroczyste podsumowanie osiągnięć sportowych szkół biorących udział w Powiatowym Systemie Współzawodnictwa Sportowego. W roku szkolnym 2017/18 I miejsce w kategorii szkół, Imiejsce w kategorii dziewcząt oraz I miejsce w kategorii chłopców zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej.Gimnazjaliści ”Jedynki” również 3 krotnie nagradzani za II m – w kat. szkół, II m – kat. chłopców i III m – kat. dziewcząt.

  Puchary i dyplomy odbierali zwycięzcy rankingu na najlepszego sportowca Aleksandra Cyrwus, Jan Gocał i Wiktor Antosz wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Zbigniewem Stachurą.

  W tym roku szkolnym uczniowie wzięli udział w 52 imprezach sportowych (w 81 kategoriach) na poziomie miasta, powiatu, rejonu i województwa. 14 razy zdobywali mistrzostwo powiatu, 18 krotnie tytuł wicemistrzowski i 15 razy miejsce III.

  Warto nadmienić, że ranking prowadzony jest od 10 lat i na czele rywalizujących 79 szkół powiatu limanowskiego znajduje się właśnie Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej.

  Wszystko o sporcie w „Jedynce” można znaleźć na www.sp1mszanawf.cba.pl

                                                                                                                                                                      Red.: SP1

                                                                                      Foto: Zbigniew Stachura

 • Koncert dla Rodziców klasy III B

  Uczniowie klasy III B pod kierunkiem wychowawczyni w dniu 8 czerwca 2018 r. na zakończenie pierwszego etapu edukacji, zorganizowali koncert dla Rodziców, którym  uświetnili również Święto Mamy i Taty. Pierwsza część koncertu poświęcona była zabawnym wspomnieniom szkolnym z klas I – III. Kolejna część to były ciepłe słowa podziękowań za trud wychowania i codzienną troskę oraz życzenia dla Rodziców. Przebojem występu była piosenka „Cudownych rodziców mam”, która wywołała wiele wzruszenia zarówno u dzieci jak i ich rodziców. Rodzice mieli okazję podczas koncertu zobaczyć jak ich pociechy rozwinęły swoje umiejętności w ciągu pierwszych trzech lat nauki, jak również spotkać się po raz kolejny na klasowej uroczystości klasy III B.                                                            Na zakończenie spotkania wychowawczyni podziękowała Rodzicom za trzyletnią współpracę i pomoc w organizacij uroczystości i imprez klasowych oraz pracę na rzecz klasy i szkoły.

                                                                                                    mgr Grażyna Staroń