• Organizacja zakończenia roku szkolnego 2018/19 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Mszanie Dolnej w dniu 19 czerwca 2019 r.(środa)

  Msza święta w Kościele Miłosierdzia Bożego  –  godz. 8.00.

  Po mszy uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I-III spotykają się  w szkole z Wychowawcami klas, po otrzymaniu świadectw, około godz. 9.30 – 10.30  udają się do domu.

  Klasy IV-VIII Szkoły Podstawowej i Gimnazjum po mszy spotykają  się w Miejskiej Hali Sportowej, o godz.9.30 uroczyste zakończenie roku szkolnego pożegnanie Absolwentów.

  Po części oficjalnej spotkania z Wychowawcami w klasach.

  ZAPRASZAMY RODZICÓW DO UDZIAŁU W UROCZYSTYM ZAKOŃCZENIU ROKU SZKOLNEGO 2018/19

 • Wycieczka do Orawskiego Parku Etnograficznego

  W dniu 10 czerwca uczniowie naszej szkoły ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi  i ich rodzicami oraz uczniami szkolnego wolontariatu wybrali się  na wycieczkę do Orawskiego  Parku Etnograficznego znajdującego się w Zubrzycy Górnej. Tam uczestniczyli w warsztatach „Od ziarna do chleba”, w czasie których poznawali proces produkcji mąki i pieczenia chleba.  Uczestnicy próbowali  młócić cepami zboże, przesiewać ziarno, mielić na żarnach i w końcu zarobić ciasto. Słuchając opowieści poznali tradycje i zwyczaje naszych przodków. Po upieczeniu moskoli nadszedł wyczekiwany czas degustacji. Placuszki smakowały wybornie. Przed zajęciami uczestnicy wycieczki zwiedzali skansen wsi orawskiej, poznając elementy życia dawnej wsi. Następnie był czas na posiłek, wspólną zabawę oraz zakup pamiątek. Wycieczkę wszyscy uznali za udaną i pouczającą.

  Edyta Wojtyczka

 • Konkurs klas drugich i trzecich: „Henryk Sienkiewicz – patron szkoły”

  W dniu 23 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się konkurs dla klas drugich i trzecich szkoły podstawowej – „Henryk Sienkiewicz – patron  szkoły”. Uczniowie biorący w nim udział musieli wykazać się znajomością biografii i twórczości Henryka  Sienkiewicza.  Zaprezentowali wysoki poziom wiedzy! A oto wyniki:

   W kategorii  klas drugich:  

    1 miejsce – Michał Łopata II c

                     – Maksymilian Maczałaba II c

                     – Emilia Najman II c

                     – Aleksander Ryś II a

    2 miejsce – Jakub Cichórz II a

                     – Milena Łabuz II b

                     – Maria Łabuz II b

     3 miejsce – Oskar Kuczaj II b

  W kategorii: klasa trzecia:

    1 miejsce ––   Franciszek Łabuz

    2 miejsce ––  Dominika Nowakowska

    3  miejsce –– Aleksandra Homa                                                                                                                                           

                                    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!             

  mgr Grażyna Staroń

 • Podsumowanie konkursu matematyczno-historycznego

  16 kwietnia 2019r. odbył się ostatni etap innowacji pedagogicznej noszącej nazwę ,,Interdyscyplinarny konkurs matematyczno-historyczny dla szkoły podstawowej”. Celem projektu było powtórzenie, uzupełnienie oraz rozszerzenie wiedzy z matematyki i historii. Innowacja trwała 3 lata (2016-2019) i objęła 12 etapów konkursowych, które odbyły się w ramach zajęć pozalekcyjnych. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 23 uczniów szkoły podstawowej. Tegorocznymi laureatami konkursu zostali: Grzegorz Pajdzik, Bartosz Baniowski, Radosław Drat, Filip Płoskonka i Wiktor Aksamit.

  Autorki innowacji: Monika Jurczak-Ślaga i Małgorzata Kołodziejska.