• Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w klasach 0-III

  18 czerwca 2019 r. dzieci z młodszej grupy wiekowej spotkały się na apelu na zakończenie roku szkolnego. Wierszami i piosenkami pożegnały na okres wakacji szkołę, aby odpocząć po trudach nauki i przygotować się do kolejnego roku szkolnego. Podziękowały Paniom Dyrektor, Pani Pedagog, Nauczycielom i Rodzicom za przekazaną wiedzę, pomoc, opiekę i zrozumienie. Przywitały również najbardziej wyczekiwane przez wszystkich uczniów lato i wakacje, kiedy można leniuchować, odpoczywać, zwiedzać i przeżywać najwspanialsze przygody. Dzieci nie zapomniały również o wakacyjnych radach i przestrogach, aby zdrowo i bezpiecznie spędzić wakacyjny czas nad morzem, jeziorem, w górach czy w lesie. Po zakończonym występie dzieci, Panie Dyrektor i nauczyciele organizujący konkursy: „Henryk Sienkiewicz – patron szkoły”, Konkurs Matematyczny, Konkurs Szachowy, wręczyli zwycięzcom dyplomy i nagrody. Również dzieci uczęszczające na świetlicę zostały wyróżnione tytułem ”Super Świetlik” za wzorowe zachowanie i aktywny udział w życiu świetlicy. Na zakończenie Pani Dyrektor Anna Górska podziękowała klasie I b i II b z wychowawczyniami za przygotowanie apelu i życzyła wszystkim dzieciom i nauczycielom udanego wypoczynku wakacyjnego.

  Izabela Staroń

  Marzena Tomal

 • Mszańska Jedynka po raz kolejny na szczycie powiatowego rankingu szkół!

     18 czerwca 2019r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej po raz jedenasty odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych szkół uczestniczących w powiatowym współzawodnictwie sportowym. Po raz kolejny – siódmy zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Dolnej (Igrzyska Dzieci). Wygraliśmy również w kategorii chłopców a dziewczęta zajęły miejsce czwarte. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (gimnazjada) rywalizację zakończyliśmy na trzecich miejscach zarówno w punktacji generalnej szkół, jak i kategorii dziewcząt oraz chłopców. Gratulacje dla wszystkich uczniów i uczennic, którzy godnie reprezentowali szkołę na zawodach sportowych.

  Szczegółowe informacje na: www.sp1mszanawf.cba.pl

  Fot. i red.: Zbigniew Stachura

 • Koncerty Filharmonii Krakowskiej

  Już od dziewięciu lat gościmy w naszej szkole artystów z Filharmonii Krakowskiej. Do dzieci z klas 0-III z koncertami przyjeżdżają muzycy grający na różnych instrumentach, śpiewacy operowi i tancerze. Przybliżają dzieciom życie i twórczość sławnych kompozytorów, budowę instrumentów muzycznych oraz tańce z różnych stron świata. Tematy koncertów w roku szkolnym 2018/2019:

  1. Co wiecie o koncercie?
  2. Droga do niepodległości.
  3. Podróż Orient Expresem.
  4. Jadą, jadą kolędnicy.
  5. W krainie Czardasza.
  6. Nowe brzmienie.
  7. O Ameryce inaczej.
  8. Stanisław Moniuszko – w 200 rocznicę urodzin.
  9. Pocztówka z Italii.

  Te ciekawe lekcje przygotowane i prowadzone przez profesjonalnych artystów wprowadzają dzieci w czasem trudny, ale jakże piękny i interesujący świat muzyki.

                                                                                              Izabela Staroń

 • Ogłoszenie

  Uprzejmie informujemy, że podczas wakacji sekretariat szkoły   jest czynny w dniach: do 10 lipca i od 19 sierpnia 2019r. Zapraszamy od godz. 8:00 do 15:00.

  W sprawach pilnych prosimy o kontakt na adres poczty szkoły sekretariatsp1@op.pl   poczta przeglądana jest codziennie w godzinach wieczornych.

  Z wakacyjnymi pozdrowieniami – Dyrekcja szkoły.