• Jak dzieci z klas 0-III powitały wiosnę?

  Tradycją klas 0-3 w naszej szkole jest uroczyste powitanie wiosny. W tym roku dzieci powitały wiosnę w nieco inny sposób niż w poprzednich latach, a mianowicie obserwując pierwsze zwiastuny wiosny w swoim ogródku, przez okno, na krótkim spacerze z rodzicami lub czytając ciekawostki i nowinki przyrodnicze o aktualnej porze roku. Zainspirowani swoimi obserwacjami oraz zachęceni przez swoich wychowawców zamienili swoje pokoje na pracownie plastyczne, w których powstało mnóstwo pięknych i twórczych wiosennych prac, wykonanych różnymi technikami. Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia galerii prac wykonanych przez uczniów klas 0-3.

   


   

 • Wyniki rekrutacji uczniów do klas pierwszych

  Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mszanie Dolnej uprzejmie informuje, że do klas pierwszych szkoły podstawowej zostali przyjęci wszyscy uczniowie, szkoła nie posiada wolnych miejsc. Do oddziałów przedszkolnych zostały przyjęte wszystkie dzieci, szkoła posiada jeszcze wolne miejsca.

  O terminach spotkań organizacyjnych dla rodziców przyszłych klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych powiadomimy w późniejszym terminie.

  Zapytania proszę kierować na: sekretariatsp1@op.pl 

  Z poważaniem 

  dyrektor szkoły

  Anna  Górska   

 • Domowe księgozbiory

  Drodzy Uczniowie, w obecnej sytuacji nie możemy się tak jak zazwyczaj spotkać w szkolnej bibliotece i w związku z tym chciałam Was zachęcić do przeglądnięcia swoich domowych księgozbiorów – może właśnie tam znajdziecie książkę, którą chcielibyście przeczytać, ale do tej pory jeszcze się tego nie udało zrobić.

  Zachęcam również do korzystania z wirtualnych bibliotek, serwisów takich jak: lektury.gov.pl, wolnelektury.pl. Z pewnością znajdziecie tam potrzebną lekturę. Wybrane utwory można tam przeczytać lub ich wysłuchać. Czytać zawsze warto!

  Krystyna Wiewiórka