Miesięczne zajęcia tematyczne

Grudzień

Grudniowy miesiąc upływał nam w świąteczno – zimowej atmosferze. Już od początku miesiąca przygotowywaliśmy się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącej zimy. Dzieci miały ręce pełne pracy, a sala świetlicy zamieniła się w fabrykę ozdób świątecznych oraz zimowych.

W pierwszym tygodniu grudnia czekaliśmy na nadejście Świętego Mikołaja. W związku
z tym wykonaliśmy wspólną gazetkę tematyczną pod hasłem „Mikołajki” oraz różnego rodzaju wizerunki Mikołaja.

Kolejne dni grudnia upłynęły nam na szykowaniu zimowych dekoracji w naszej świetlicy. Na oknach zagościły witrażowe bombki, a świetlicowe gazetki ozdobiły anioły oraz kartki świąteczne.

Na naszą świetlicową choinkę uczniowie z klasy II A stworzyliśmy ogromnie długi łańcuch oraz różne ozdoby: bombki, aniołki, gwiazdki. Zapach dekorowanych pierników zapraszał do świetlicy spacerujących w korytarzu szkolnym.

Ważnym momentem podczas przygotowań do świąt był kiermasz zorganizowany przez naszą świetlicę, podczas którego można było zakupić ręcznie robione ozdoby choinkowe, stroiki, kartki świąteczne a także smaczne pierniki. Dochody uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na dyplomy i nagrody dla uczniów biorących udział w konkursach organizowanych przez naszą świetlicę.  Przy tej okazji dziękujemy bardzo uczniom starszych klas za pomoc podczas sprzedaży naszych ozdób w korytarzu szkolnym.

W trakcie przygotowań świątecznych uczniowie uczęszczający do naszej świetlicy wykonali kartki oraz stroiki świąteczne przekazane wraz z życzeniami instytucjom współpracującym z naszą szkołą. Przy dźwięku kolęd wielu miłych przeżyć dostarczyło nam dekorowanie wraz z uczniami z klasy VA pierników, które wraz z życzeniami przekazali podczas apelu z okazji nadchodzących świąt naszemu Gronu Pedagogicznemu. 

Podsumowaniem naszej grudniowej pracy było rozstrzygniecie konkursu plastycznego na „Najładniejszą kartkę świąteczną”,  który dedykowany był uczniom klas pierwszych naszej szkoły.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy ciekawych pomysłów.

Kiermasz świąteczny
Konkurs plastyczny
Mikołajki
Przygotowania do świąt

Listopad

Nastał czas, w którym dni są coraz krótsze, czasem wydają nam się szare i smutne, ale w naszej świetlicy nie ma miejsca na ponury nastrój.

Spotkanie z uczniami uczęszczającymi do świetlicy w Szkole Podstawowej nr 2 w Mszanie Dolnej

W dniu 7.11.2019 r. do naszej świetlicy zawitali goście ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mszanie Dolnej. Wspólne popołudnie upłynęło nam pod hasłem „Nasze zdrowie w naszych rękach”. Liczne zagadki, krzyżówki, quizy przypominały nam jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz ruch w naszym życiu. Spotkanie zakończyło się zabawą ruchową i poczęstunkiem.

11 listopada Święto Odzyskania  Niepodległości

Aby upamiętnić kolejną tak ważną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wychowankowie naszej świetlicy wykonali symboliczne kwiatki, którymi obdarowaliśmy Dyrekcję Szkoły, Nauczycieli oraz wszystkich pracowników. Dzieci wykonały również gazetkę, na której przedstawiły swoje prace plastyczne

Andrzejki

Wraz z końcem miesiąca w naszej świetlicy zrobiło się bardzo magicznie. Zgodnie z tradycją andrzejkową dzieci wzięły udział w zabawie pełnej różnego rodzaju wróżb. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Następnie  odbyło się  wróżenie imienia przyszłej sympatii z serca. Ponadto dzieci wzięły udział w zabawie we wróżenie z przedmiotu spod filiżanki oraz wróżbie gdzie losowano zawód wykonywany w przyszłości. Wszystkie zabawy, traktowane z przymrużeniem oka, wprawiły dzieci w radosny, magiczny nastrój oraz przysporzyły wielu uśmiechów.

Spotkanie z „Dwójką”
11 listopada

 

Październik w świetlicy szkolnej

Październik w świetlicy naszej szkoły dla najmłodszych obfitował w moc atrakcji.

    Już w pierwszych dniach miesiąca dzieci z klas I – III uczęszczające do świetlicy przywitały Panią Jesień. Dzieci bardzo chętnie wykonywały pięknie prace plastyczne wykorzystując barwy i skarby jesieni. Na gazetkach pojawiły się nowe, kolorowe prace przedstawiające zmiany zachodzące w przyrodzie.

    Pomimo pracowitego miesiąca nie zapomnieliśmy również o tych, którzy po skończonych zajęciach lekcyjnych pragną odrobić zadania domowe mogąc tym samym liczyć na pomoc ze strony nauczycieli dyżurujących w godzinach otwarcia świetlicy.

    Raz w tygodniu w świetlicy pojawiają się starsze koleżanki z gimnazjalnego wolontariatu, które bardzo aktywnie spędzają czas z dziećmi bawiąc się w rozmaite gry i zabawy integracyjne.

    W październiku odbył się konkurs dla uczniów klas II SP pod hasłem „Dbam o swoje zdrowie”, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życiu i odżywiania.
Wszyscy uczestniczy otrzymali drobne nagrody, a wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

 

Miejsce  1. Wojciech Skowronek kl. IIA

Miejsce 2. Maja Haras kl. II A

Miejsce 3. Jan Kaczmarczyk kl. IIA 

Gratulujemy rewelacyjnych pomysłów!!!!!!!

Gry i zabawy
Konkurs
Odrabiamy zadanie

 

Wrzesień w świetlicy

W naszej świetlicy znów gwar i zabawa. Wakacje dobiegły końca. Z każdym dniem jest nas coraz więcej. Dzieci dzielą się wrażeniami po minionym wypoczynku, wesoło bawią się z dobrze już sobie znanymi rówieśnikami, a także z nowicjuszami w naszym świetlicowym gronie. W pogodnych nastrojach oddają się swym ulubionym zabawom, a nad ich bezpieczeństwem jak zawsze czuwają wychowawcy.

Pierwsze dni w świetlicy upłynęły pod znakiem zasad jakich należy tu przestrzegać. Dzieci przy wykorzystaniu różnorodnych form zajęć zapoznały się z Regulaminem Świetlicy. Dużo czasu zajęły również rozmowy i pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz zajęcia praktyczne. Szczególną uwagę zwróciliśmy na zachowanie bezpieczeństwa zarówno w szkole jak i w drodze do niej, w świetlicy i na placu zabaw. Dzięki temu zabawa, praca, nauka jak i odpoczynek w świetlicy będzie mógł przebiegać w miłej, a przede wszystkim bezpiecznej atmosferze.

W naszej świetlicy systematycznie odbywają się zajęcia z książką. Przyjmują one różnorodną formę:

  • Codzienne czytanie w grupie (czytającym jest zarówno wychowawca jak i uczeń)
  • Kształtowanie umiejętności czytania
  • Spotkania z bibliotekarzem z Biblioteki Szkolnej

Dzieci z radością i zainteresowaniem uczestniczą w zajęciach rozwijając swoje zdolności czytelnicze a także niosąc pomoc w nauce czytania swoim koleżankom i kolegom.

We wrześniu odbył się konkurs „Wakacyjne wspomnienia” organizowany przez naszą świetlicę. Wyróżniono pracę Weroniki Karpierz, Zosi Jani i Natalii Piekarczyk. Zwycięzcy zmagań otrzymali piękne dyplomy, upominki oraz zostali nagrodzeni brawami kolegów
i koleżanek.
W ramach zajęć świetlicowych realizowane są  także zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze plastyczno – techniczne, oraz ruchowe podczas których uczniowie mogą uzyskać pomoc przy odrabiania zadań domowych, nadrobić zaległości oraz rozwinąć swoje umiejętności artystyczne.   Każdą możliwą chwilę spędzaliśmy na boisku, grając, bawiąc się i relaksując.