Miesięczne zajęcia tematyczne

Październik w świetlicy szkolnej

Październik w świetlicy naszej szkoły dla najmłodszych obfitował w moc atrakcji.

    Już w pierwszych dniach miesiąca dzieci z klas I – III uczęszczające do świetlicy przywitały Panią Jesień. Dzieci bardzo chętnie wykonywały pięknie prace plastyczne wykorzystując barwy i skarby jesieni. Na gazetkach pojawiły się nowe, kolorowe prace przedstawiające zmiany zachodzące w przyrodzie.

    Pomimo pracowitego miesiąca nie zapomnieliśmy również o tych, którzy po skończonych zajęciach lekcyjnych pragną odrobić zadania domowe mogąc tym samym liczyć na pomoc ze strony nauczycieli dyżurujących w godzinach otwarcia świetlicy.

    Raz w tygodniu w świetlicy pojawiają się starsze koleżanki z gimnazjalnego wolontariatu, które bardzo aktywnie spędzają czas z dziećmi bawiąc się w rozmaite gry i zabawy integracyjne.

    W październiku odbył się konkurs dla uczniów klas II SP pod hasłem „Dbam o swoje zdrowie”, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życiu i odżywiania.
Wszyscy uczestniczy otrzymali drobne nagrody, a wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

 

Miejsce  1. Wojciech Skowronek kl. IIA

Miejsce 2. Maja Haras kl. II A

Miejsce 3. Jan Kaczmarczyk kl. IIA 

Gratulujemy rewelacyjnych pomysłów!!!!!!!

Gry i zabawy
Konkurs
Odrabiamy zadanie

 

Wrzesień w świetlicy

W naszej świetlicy znów gwar i zabawa. Wakacje dobiegły końca. Z każdym dniem jest nas coraz więcej. Dzieci dzielą się wrażeniami po minionym wypoczynku, wesoło bawią się z dobrze już sobie znanymi rówieśnikami, a także z nowicjuszami w naszym świetlicowym gronie. W pogodnych nastrojach oddają się swym ulubionym zabawom, a nad ich bezpieczeństwem jak zawsze czuwają wychowawcy.

Pierwsze dni w świetlicy upłynęły pod znakiem zasad jakich należy tu przestrzegać. Dzieci przy wykorzystaniu różnorodnych form zajęć zapoznały się z Regulaminem Świetlicy. Dużo czasu zajęły również rozmowy i pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz zajęcia praktyczne. Szczególną uwagę zwróciliśmy na zachowanie bezpieczeństwa zarówno w szkole jak i w drodze do niej, w świetlicy i na placu zabaw. Dzięki temu zabawa, praca, nauka jak i odpoczynek w świetlicy będzie mógł przebiegać w miłej, a przede wszystkim bezpiecznej atmosferze.

W naszej świetlicy systematycznie odbywają się zajęcia z książką. Przyjmują one różnorodną formę:

  • Codzienne czytanie w grupie (czytającym jest zarówno wychowawca jak i uczeń)
  • Kształtowanie umiejętności czytania
  • Spotkania z bibliotekarzem z Biblioteki Szkolnej

Dzieci z radością i zainteresowaniem uczestniczą w zajęciach rozwijając swoje zdolności czytelnicze a także niosąc pomoc w nauce czytania swoim koleżankom i kolegom.

We wrześniu odbył się konkurs „Wakacyjne wspomnienia” organizowany przez naszą świetlicę. Wyróżniono pracę Weroniki Karpierz, Zosi Jani i Natalii Piekarczyk. Zwycięzcy zmagań otrzymali piękne dyplomy, upominki oraz zostali nagrodzeni brawami kolegów
i koleżanek.
W ramach zajęć świetlicowych realizowane są  także zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze plastyczno – techniczne, oraz ruchowe podczas których uczniowie mogą uzyskać pomoc przy odrabiania zadań domowych, nadrobić zaległości oraz rozwinąć swoje umiejętności artystyczne.   Każdą możliwą chwilę spędzaliśmy na boisku, grając, bawiąc się i relaksując.