Miesięczne zajęcia tematyczne

Wrzesień w świetlicy

W naszej świetlicy znów gwar i zabawa. Wakacje dobiegły końca. Z każdym dniem jest nas coraz więcej. Dzieci dzielą się wrażeniami po minionym wypoczynku, wesoło bawią się z dobrze już sobie znanymi rówieśnikami, a także z nowicjuszami w naszym świetlicowym gronie. W pogodnych nastrojach oddają się swym ulubionym zabawom, a nad ich bezpieczeństwem jak zawsze czuwają wychowawcy.

Pierwsze dni w świetlicy upłynęły pod znakiem zasad jakich należy tu przestrzegać. Dzieci przy wykorzystaniu różnorodnych form zajęć zapoznały się z Regulaminem Świetlicy. Dużo czasu zajęły również rozmowy i pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz zajęcia praktyczne. Szczególną uwagę zwróciliśmy na zachowanie bezpieczeństwa zarówno w szkole jak i w drodze do niej, w świetlicy i na placu zabaw. Dzięki temu zabawa, praca, nauka jak i odpoczynek w świetlicy będzie mógł przebiegać w miłej, a przede wszystkim bezpiecznej atmosferze.

W naszej świetlicy systematycznie odbywają się zajęcia z książką. Przyjmują one różnorodną formę:

  • Codzienne czytanie w grupie (czytającym jest zarówno wychowawca jak i uczeń)
  • Kształtowanie umiejętności czytania
  • Spotkania z bibliotekarzem z Biblioteki Szkolnej

Dzieci z radością i zainteresowaniem uczestniczą w zajęciach rozwijając swoje zdolności czytelnicze a także niosąc pomoc w nauce czytania swoim koleżankom i kolegom.

We wrześniu odbył się konkurs „Wakacyjne wspomnienia” organizowany przez naszą świetlicę. Wyróżniono pracę Weroniki Karpierz, Zosi Jani i Natalii Piekarczyk. Zwycięzcy zmagań otrzymali piękne dyplomy, upominki oraz zostali nagrodzeni brawami kolegów
i koleżanek.
W ramach zajęć świetlicowych realizowane są  także zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze plastyczno – techniczne, oraz ruchowe podczas których uczniowie mogą uzyskać pomoc przy odrabiania zadań domowych, nadrobić zaległości oraz rozwinąć swoje umiejętności artystyczne.   Każdą możliwą chwilę spędzaliśmy na boisku, grając, bawiąc się i relaksując.