Ślubowanie i pasowanie na ucznia

„Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Mszanie Dolnej”.

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tradycyjnie w listopadzie dzieci prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Następne składają przysięgę na sztandar szkoły i uczestniczą w ceremonii pasowania ołówkiem, po której już oficjalnie zostają przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole dnia 7 listopada 2018 r. Jak przystało na rok, w którym obchodzimy 100 lecie odzyskania Niepodległości, uroczystość miała charakter patriotyczny. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami recytacji, śpiewu i tańca przed zaproszonymi gośćmi i rodzicami. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Następnie pani dyrektor Anna Górska pogratulowała pierwszoklasistom wspaniałego występu, życzyła im wielu sukcesów w nauce, spotkania prawdziwych przyjaciół  oraz radości z pobytu w naszej szkole. Na pamiątkę uroczystości wręczyła uczniom pamiątkowe wydanie gazety „Pod Lubogoszczą”- wydane w 2014 roku z okazji 50-lecia istnienia Szkoły Podstawowej Nr 1, oraz w trosce o bezpieczeństwo uczniów i rodziców na drodze -odblaskowe opaski i gadżety. Do życzeń dołączyli się również zaproszeni goście: dyrektor Biblioteki Miejskiej pani Agnieszka Orzeł, przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Kozicka oraz  w imieniu oddziałów przedszkolnych „0” wychowawczyni pani  Jolanta Strama – Morawska. Po ślubowaniu pani wicedyrektor  Stanisława Łabuz wręczyła pamiątkowe Dyplomy Pasowania na Ucznia i legitymacje szkolne. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przygotowali słodkie przyjęcie oraz pamiątki ślubowania – breloczki okolicznościowe. Był także czas na wspólną pamiątkową fotografię. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom  w pamięci. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

                                   Anna Miśkowiec i Marzena Tomal – wychowawczynie klas pierwszych.