Kolejne spotkanie z baśnią

6 czerwca cztery zaprzyjaźnione z biblioteką mszańską przedszkola przybyły do naszej szkoły na przedstawienie pt. „Śpiąca królewna”. Na widowni znaleźli się również uczniowie klas 0-III wraz wychowawczyniami. To już kolejne przedstawienie Koła Przyjaciół Biblioteki oparte na baśni braci Grimm.

W baśni król i królowa wraz z wróżkami cieszą się z narodzin królewny. Szczęście to burzy jednak zła wróżka, która rzuca zły czar: „Gdy piętnaście minie lat ona ten opuści świat”. Jak to zawsze w baśniach bywa – dobro zwycięża, więc tym razem wróżka piękności łagodzi czar i królewska córa wraz z całym królestwem zapada w długi sen, z którego po stu latach budzi ją książę. „Jak to pięknie, jak miło, wszystko dobrze się skończyło”. Szczęśliwe zakończenie wszyscy widzowie przyjęli gromkimi brawami. Okazuje się, że klasyka mimo upływu czasu nie traci na atrakcyjności i nadal przyciąga uwagę widzów.

Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki (uczniowie klasy VII a)z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie występu – począwszy od stroju, strony dźwiękowej przedstawienia aż po grę aktorską i już myślą o przygotowaniu kolejnego przedstawienia.

Krystyna Wiewiórka