Bieg z patronem uczniów klas 0-3

Sport to zdrowie, wszyscy to wiemy, jeżeli jeszcze oprócz aktywności fizycznej promuje inne istotne wartości jak pamięć o wybitnym Polaku, patronie naszej szkoły Henryku Sienkiewiczu to zasadne jest na stałe wpisanie go do kalendarza szkolnych wydarzeń. Tegoroczny „Bieg z patronem” odbył się 30 maja br. Tym razem nie tylko uczniowie,  ale także nauczycielki poszczególnych klas z siostrą katechetką włącznie wzięli czynny udział  w tym sportowym wydarzeniu tworząc sztafetę i przekazując sobie symboliczne pałeczki  z tytułami wybranych dzieł noblisty, które każdy uczeń, Polak powinien przeczytać. Inicjatywa ta zyskała olbrzymi aplauz wśród zebranych uczniów, którzy nie tylko głośno dopingowali swoje panie ale sami biegnąc starali się pokonać  określony dystans  w tempie znacznie szybszym niż zaprezentowane przez kadrę nauczycielek. To był naprawdę udany bieg- patron naszej szkoły Henryk Sienkiewicz mógłby być z nas dumny!  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy za rok,

mgr Jolanta Strama -Morawska