Pasowanie na czytelników Biblioteki Miejskiej

W czwartek  3 listopada 2016 r. uczniowie klas IIa, IIb i IIc zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Miejskiej. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek i zachowania się w bibliotece. Następnie p. Agnieszka Orzeł oprowadziła dzieci po bibliotece, zapoznała je z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych, opowiedziała o akcjach, które są organizowane przez bibliotekę. Później wszyscy zostali pasowani na czytelników. Nowi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i kartę czytelnika.

Podczas drugiej części uroczystości dzieci obejrzały przedstawienie pt „Ostatnia książka na świecie” przygotowane przez Teatr Edukacji i Profilaktyki w Krakowie „Maska”. Dzieciom bardzo podobało się to, że mogły uczestniczyć w bajce o Emilce, Franku, Tygrysku i Matyldzie. Celem tego spektaklu było pokazanie jak niezwykły wpływ na dzieci ma literatura. Książki bowiem rozwijają ich wyobraźnię, zdolności myślenia, powiększają zasób słownictwa i wiedzę o otaczającym świecie. „Ostatnia książka na świecie” to pełna humoru i akcji opowieść o tym, że każda przeczytana książka jest prawdziwą przygodą.

mgr Jolanta Strama – Morawska

mgr Grażyna Staroń

mgr Magdalena Nawieśniak


Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to verify temporary file contents for atomic writing.' in /home/users/jedynka/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/users/jedynka/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/users/jed...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/users/jedynka/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52