Listopad w Samorządzie Uczniowskim

Listopad to czas dużej aktywności Samorządu Uczniowskiego.

Początek miesiąca to czas zadumy i refleksji, czas wspominania tych, których już z nami nie ma. Zgodnie z wieloletnią tradycją przedstawiciele Jedynki odwiedzają groby osób związanych z naszą szkołą- nauczycieli, pracowników administracyjnych, kolegów. Pamiętamy również o ludziach ważnych dla całej społeczności Mszany Dolnej, także tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Zapalamy znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej. W tym roku nasza akcja wpisała się w ogólnopolską inicjatywę “Szkoła pamięta” ogłoszoną przez Ministra Edukacji Narodowej w celu uwrażliwienia młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci.

Samorząd Uczniowski włączył się również w obchody Narodowego Święta Niepodległości organizowane w naszej szkole. Jak co roku nasi przedstawiciele przygotowali i rozdali uczniom i nauczycielom flagi.

Listopad w naszej szkole to także czas przygotowań do akcji Szlachetna Paczka. W tym roku pozyskaliśmy fundusze w czasie kwestowania podczas spotkań z Rodzicami oraz kiermaszu ciast (1025 zł)Przekazaliśmy także kwotę 500 zł., którą uzyskaliśmy w czasie październikowej zbiórki w klasach.

Bardzo dziękujemy za Waszą hojność.