Wycieczka na Lubogoszcz

 „Słońce gór szybciej zbliża niż rozrywki miasta.”

Jan Alfred Szczepański

 

11 września w ramach projektu Rozwój systemu gospodarki odpadami poprzez budowę punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych wraz z niezbędną infrastrukturą w Mszanie Dolnej realizowanego przez Urząd Miasta w Mszanie Dolnej, którego koordynatorem jest p. Dorota Wojtyczka, uczniowie klas VI wybrali się na pieszą wycieczkę na Lubogoszcz. 

Wspólnie z wychowawcami: p. Marią Wojtkowiak oraz p. Agnieszką Świerk, a także opiekunami: p. Edytą Wojtyczką i p. M. Pajdo wyruszyliśmy, aby podziwiać piękno Beskidu Wyspowego.  Pogoda na szczęście okazała się dla nas łaskawa. Słońce sprzyjało wędrówce, a piękno górskiego krajobrazu pozwoliło na chwilę odpoczynku. Był czas na wspólne zabawy, rozgrywki sportowe, a także rozmowy. Rozpaliliśmy ognisko, zjedliśmy pyszne kiełbaski, wysłuchaliśmy krótkiej prelekcji p. Doroty Wojtyczki na temat ekologii. Sami również zadbaliśmy o to, aby pozostawić po sobie porządek.

Każdy uczestnik wycieczki otrzymał drobny podarunek. Zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

Organizatorzy