Bezpiecznie w sieci

14 i 17 grudnia 2018 r. uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w warsztatach w ramach akcji „Bezpieczny Internet”, które  prowadził przedstawiciel firmy NETMAR – pan Łukasz Zabder. W trakcie zajęć propagował wśród naszych uczniów bezpieczne korzystanie z Internetu oraz zasady właściwego zachowania się w sieci. W czasie bardzo starannie przygotowanej prelekcji, prowadzący wykorzystał prezentację multimedialną z małym bohaterem Netmarkiem oraz własne rysunki wykonywane w trakcie zajęć, które zachwyciły uczniów. Dzięki szybkiemu nawiązaniu dobrych relacji z dziećmi i zastosowaniu ciekawych metod aktywizujących, mali słuchacze zostali wyposażeni w wiedzę na temat pozytywów płynących z korzystania z Internetu, ale też uwrażliwieni na zagrożenia wynikające z nieostrożnego używania zasobów sieci. Warsztaty z dziećmi poprzedzone zostały spotkaniem pana Łukasza Zabdera z rodzicami uczniów klas młodszych dn. 12 grudnia 2018r. Rodzice zostali poinformowani o zagrożeniach czyhających na dzieci w  Internecie i wyposażeni w wiedzę, jak na takie niebezpieczeństwa reagować. Na zakończenie uczniowie otrzymali od prowadzącego pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w zajęciach, plakaty zawierające zasady właściwego korzystania z Internetu, kolorowanki tematyczne i opaski odblaskowe.

Dziękujemy panu Łukaszowi Zabderowi za szkolenie, które spełniło oczekiwania szkoły  i liczymy na dalszą współpracę.