Spotkanie z Czerwonym Kapturkiem

22 października w szkole odbyło się przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Koła Przyjaciół Biblioteki oraz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Do obejrzenia adaptacji tej baśni zostały zaproszone zaprzyjaźnione mszańskie  przedszkola oraz dzieci z klas 0-III szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami.

Przygotowana scenografia i kostiumy doskonale odzwierciedliły klimat przedstawionej historii. Tytułowa bohaterka baśni to wesoła dziewczynka, ciekawa świata, ma dobre serce – chętnie pomaga rodzicom. Jak wiemy,  Czerwony Kapturek na prośbę mamy idzie do babci, spotyka w lesie przebiegłego Wilka. Mimo przestróg rozmawia z nieznajomym. Zwierzę wykorzystuje naiwność dziewczynki i zdobywa potrzebne mu informacje. Tym razem historia kończy się dobrze, dzięki myśliwemu, Wilk nie osiąga swojego celu. Przygoda z Wilkiem była dla Czerwonego Kapturka nauczką, że zawsze należy słuchać rodziców.

Był to bardzo pouczający występ. Inscenizacja wzbudziła w małych widzach wiele emocji. Gromkie brawa były najlepszym dowodem na to, że przedstawienie bardzo im się podobało. Młodzi artyści wspaniale odegrali swoje role aktorskie i muzyczne.

Krystyna Wiewiórka