Wydarzenia sportowe w naszej szkole

Upłynął pierwszy miesiąc nauki bogaty również w wydarzenia sportowe.

Uczniowie mszańskiej „Jedynki” z sukcesami wzięli udział w we wrześniowych i październikowych zawodach  w ramach współzawodnictwa Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Powiatu limanowskiego.

Coroczny kalendarz imprez rozpoczęły zawody w kolarstwie górskim rozgrywane w Zalesiu. W kategorii Igrzysk Dzieci uczniowie SP 1 zajęli następujące miejsca:

Zuzanna Barda miejsce III

Amelia Antosz miejsce IV

W kategorii Igrzysk Młodzieży tytuł Mistrzyni Powiatu wywalczyła Żaneta Wesołowska awansując do zawodów wojewódzkich i uzyskując tam wysoką VI lokatę, kolejne miejsca zdobyli:

Aleksandra Cyrwus miejsce II

Julia Porębska miejsce IX

Jan Kopyciński miejsce III

Paweł Kucharczyk miejsce IX

 

Następnym startem uczniów SP 1 była Indywidualna Liga Lekkoatletyczna jak zwykle rozgrywana na stadionie „Turbacza” w Mszanie Dolnej. Pogoda dopisała frekwencja szkół uczestniczących w zawodach była bardzo liczna. Uczniowie naszej szkoły uplasowali się na lokatach:

Jan Kopyciński miejsce III w biegu na 300 m

Dawid Karpierz – II miejsce w pchnięciu kulą

Sztefeta chłopców 4 x 100 m – III miejsce

Wiktor Łysek -V miejsce w skoku w dal

Agnieszka Radomska III miejsce w biegu na 600 m

Żaneta Wesołowska IV miejsce w biegu na 600 m.

 

Październik rozpoczęły zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych tradycyjnie odbywające się na limanowskich bulwarach. Pomimo niesprzyjającej pogody zawodnicy Jedynki wywalczyli II miejsce w kategorii chłopców młodszych oraz V miejsce w kategorii dziewcząt starszych.

 

Życie sportowe naszej szkoły to nie tylko zawody ale również liczne imprezy rekreacyjne promujące aktywny tryb życia. Jedną z nich jest bieg w ramach akcji „Świecimy przykładem”, którego idea jest zwrócenie uwagi na bezpieczne poruszanie się i oznakowanie pieszych po zmroku.. Rokrocznie organizuje go Straż Miejska i Miejski Ośrodek Kultury pod patronatem Urzędu

Miasta Mszana Dolna. Tegoroczna edycja odbyła się w piątkowy wieczór 29 września. Szczególnie na pochwałę zasługuje liczny udział uczniów naszej szkoły również tych najmłodszych oraz ich rodziców.

Gratulujemy sportowej postawy oraz już dziś zachęcamy do udziału w Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Postarajmy się aby było nas w tym szczególnym dniu jak najwięcej!