Apel wielkanocny z Janem Pawłem II

12 kwietnia 2017r. odbył się uroczysty apel z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie klasy 1a gimnazjum w swoich rozważaniach posłużyli się fragmentami przemówień świętego Jana Pawła II skierowanymi do młodzieży oraz wydarzeniami biblijnymi, nawiązującymi do zwycięstwa  Jezusa nad śmiercią.

Tegoroczny apel był inny niż zwykle. Uczniowie mieli szansę porozmawiać z papieżem, który udzielał wskazówek jak należy postępować na co dzień. Święty Jan Paweł II mówił o wartości cierpienia, krzyża, a także o pracy nad sobą. Udzielał on rad – by nie myśleć tylko o sobie, by być darem dla innych. Słowa Jana Pawła II skłaniały do refleksji nad sobą i swoim postępowaniem. Jak mówił, każdy z nas znajduje w życiu swoje „Westerplatte”. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Dzięki temu, jego życie ma sens. Jan Paweł II zachęcał, by postępować tak, jak Chrystus – naszym obowiązkiem jest bycie wrażliwym na potrzeby innych ludzi, bo tego uczył nas umierający Jezus.

To refleksyjne spotkanie przeplatane było utworami w wykonaniu grupy muzycznej pod kierunkiem pana Mariusza Klimka. Nie mogło zabraknąć „Barki”, czy radosnego „Alleluja!” – Wielkanoc to nie tylko czas zadumy, ale przede wszystkim czas radości, co doskonale pokazali nasi szkolni artyści.

s. Jolanta Bielińska, s. Krystyna Wiatr, Sylwia Puch

Więcej fotek po kliknięciu na zdjęcie.