Wycieczka do Krakowa klas 4

W poniedziałek 27 lutego  uczniowie klas czwartych pojechali na wycieczkę do Krakowa. Głównym punktem wycieczki był wyjazd do Teatru Groteska na spektakl pt. „Porwanie Baltazara Gąbki czyli Smok & Roll”.  Sala była wypełniona po  brzegi, a emocje nie miały końca! Przedstawienie podobało się wszystkim, a największą dla uczniów atrakcją była możliwość przybicia piątki aktorom w trakcie trwania przedstawienia.

Po obejrzeniu spektaklu uczniowie wraz z opiekunami: Małgorzatą Kołodziejską, Moniką Jurczak-Ślagą, Katarzyną Kubowicz oraz Sylwią Puch wybrali się na spacer ulicami Starego Miasta, poznając zabytki, które znajdują się na Rynku Głównym. Dzieci dowiedziały się m.in., że rynek był najważniejszym miejscem w przeszłości – tam odbywały się transakcje handlowe, ważne uroczystości, a oprócz tego to właśnie na rynku karano złoczyńców. Podziwiając Sukiennice, dawne kamienice otaczające rynek, wieżę ratuszową, pomniki oraz płyty upamiętniające ważne wydarzenia uczniowie słuchali opowieści pani Małgorzaty Kołodziejskiej i pani Moniki Jurczak-Ślagi. Potem przeszli przez Sukiennice pod pomnik Adama Mickiewicza, a następnie weszli do Kościoła Mariackiego, gdzie podziwiali ołtarz Wita Stwosza. Udało się im również usłyszeć hejnał. Następnie uczniowie udali się w kierunku Bramy Floriańskiej, gdzie dowiedzieli się czym jest ta budowla i w jakim celu powstała. Ostatnim punktem był Plac Jana Matejki, na którym znajduje się pomnik upamiętniający 500. rocznicę zwycięskiej Bitwy pod Grunwaldem.

Wycieczka była  udana – pogoda była wymarzona na popołudniowy spacer ulicami Starego Miasta, więc uczniowie wrócili zadowoleni.

Opiekunowie klas IV.

Więcej fotek po kliknięciu na zdjęcie.