Przekazanie „Betlejemskiego Światła Pokoju”

Zuchy z „Leśnej Gromady”, z klasy II B uczestniczyły w przekazywaniu „Betlejemskiego Światła Pokoju”, które zawitało do Mszany Dolnej dzięki harcerzom z Gorczańskiego Hufca ZHP.

W środę, 21 grudnia 2016r.  na apelu świątecznym młodszej grupy wiekowej dzieci wręczyły lampion z Betlejemskim Światłem, Pani Dyrektor Annie Górskiej, która serdecznie podziękowała za udział zuchów i harcerzy w przekazaniu tego szczególnego Światła w naszej szkole i w kościele.

Wieczorem, tego samego dnia zuchy i harcerze udali się na Roraty do kościoła Miłosierdzia Bożego, aby z tego miejsca Betlejemskie Światło Pokoju rozeszło się na świąteczne stoły mieszkańców naszego miasta. Na początku Mszy Świętej Karolina Sentyrz przybliżyła historię Betlejemskiego Światła Pokoju i złożyła w imieniu Gorczańskiego Hufca ZHP życzenia radosnych, rodzinnych oraz pełnych ciepła i pokoju Świąt Bożego Narodzenia. Następnie zuchy przekazały Betlejemskie Światło na ręce księdza Marka Pitali, który złożył je na ołtarzu.

                                                                                                                  mgr Grażyna Staroń