Ślubowanie i pasowanie na ucznia

9 listopada 2016 roku na trwałe zapisał się w historii naszej szkoły. Mimo niesprzyjającej aury w „Jedynce” aż kipiało optymizmem. Oto oficjalnie grono naszych uczniów zostało wzbogacone o przebojowych pierwszaków. Zanim jednak doszło do uroczystego pasowania na ucznia, nasi mali bohaterowie zostali poddani próbom przez starsze koleżanki. Nowi uczniowie zdali ten egzamin śpiewająco, prezentując wszystkim zebranym umiejętności pierwszej klasy. Wyjaśnili młodszym kolegom z zerówki, a starszym przypomnieli, jak powinien zachowywać się wzorowy uczeń. Wykazali się także znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię.  Udowodnili, że są dobrze zorganizowani, poprzez ekspresowe wymienienie elementów szkolnego ekwipunku. Mimo krótkiego uczniowskiego  stażu przekonali wszystkich, że stanowią zgraną klasę i wspólnie spędzone chwile w murach naszej szkoły to dla nich sama przyjemność. Dowiedli tego, prezentując zebranym zagórzański taniec, recytując wiersze i śpiewając wesołe piosenki przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni mgr Marii Szczypki. Pani Dyrektor Anna Górska wyraziła opinię, że dzieci zasługują na miano prawdziwych uczniów, po czym nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Pierwszaki odebrały również z rąk naszej Pani Dyrektor swój pierwszy szkolny dokument – legitymację uczniowską i prezent – wydanie specjalne gazety „Pod Lubogoszczą” z okazji 50-lecia istnienia naszej szkoły oraz opaskę odblaskową. Pani Wicedyrektor Stanisława Łabuz wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Pan Burmistrz Józef Kowalczyk wraz z Przewodniczącą Rady Miasta panią Agnieszką Modrzejewską  – Potaczek życzyli pierwszakom zdrowia oraz sukcesów w nauce i podarowali wszystkim dzieciom obecnym na uroczystości wielką torbę słodyczy. Młodsi koledzy z klas zerowych wręczyli pierwszoklasistom upominki. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć pierwszaki zostały zaproszone na podwieczorek, przygotowany przez rodziców.

Wszystkim przybyłym gościom dziękujemy za życzliwą obecność, a pierwszakom i ich rodzicom życzymy samych radosnych chwil w naszej szkole.

mgr Maria Szczypka