Apel o pomoc dla Ani

Szanowni Państwo,

Drodzy Rodzice,

 Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mszanie Dolnej zwracają się z gorącą  prośbą i apelem do Państwa o pomoc w zebraniu kwoty 600 000 zł  na operację naszej uczennicy Ani Wacławik.   To nie tylko zbiórka na operację, ale także szansa na fizyczną samodzielność  w przyszłości, od której dzieli Anię i jej rodzinę ogromna bariera finansowa – ponad  600 000 zł (sześćset tysięcy złotych).

 Termin pierwszej operacji ustalony jest na 09.04.2019 r.                                                                       

Pomoc dla Ani.

Odwiedź nas na Facebooku

Prosimy, przeczytajcie historię naszej uczennicy.

Fragment apelu rodziców Ani:

          „Szansę na poprawę sfery ruchowej naszego dziecka dali nam lekarze  z European Paley Instytut. Anię zakwalifikowano do trzech operacji, obydwu nóg i lewej ręki.  Jest to ogromna szansa na samodzielność naszego dziecka. Bez  tych operacji będzie całe życie uzależniona od innych osób, w każdej sytuacji życiowej. 

                             Ania ma 13 lat, gdy miała rok gwałtownie zachorowała, czego efektem było porażenie czterokończynowe. Niedowłady stopniowo zmniejszały się, w obecnej chwili potrafi pokonywać krótkie dystanse z pomocą drugiej osoby, lewa dłoń jest niesprawna.  Uczęszcza do szkoły,  jest wzorową uczennicą, ale wymaga stałej pomocy mamy, która towarzyszy jej cały dzień (także w szkole), pomagając w podstawowych czynnościach codziennych, jak jedzenie, ubieranie się, mycie. Wiele lat rehabilitacji oraz operacje, które przeszła Ania nie przyniosły znacznej poprawy oraz oczekiwanej tak bardzo sprawności nóg i lewej ręki. Dziecko jest bardzo zdeterminowane, współpracuje   w czynnościach samoobsługowych i stara się być samodzielna, ale im jest starsza, tym bardziej każdy ruch jest  wyzwaniem”.

 Mamy mało czasu i ogromną wiarę w dobro ludzkich serc. Każdy szlachetny dar serca pomoże Ani i jej rodzicom. Już wiele razy  Państwa wsparcie dało nam wiarę w to, że nie jesteśmy sami i razem możemy zrobić więcej. Państwa ofiarność zawsze była dowodem na to, że istnieją jeszcze ludzie, dla których liczy się drugi człowiek, dlatego wierzymy, że i tym razem wspólnie uczynimy świat chociaż trochę lepszym. 

 Wpłaty należy dokonywać na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”                                                                                  Santander Bank   31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 

Tytułem: “2117 pomoc dla Ani Wacławik”                                                                   ……………………………………………………………………………………………………………………………

Wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Ania:     

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba    

PL31109028350000000121731374                                                                   

 swift code: WBKPPLPP     

Santander Bank    Title: “2117 Help for Ania Waclawik”                                                         ………………………………………………………………………………………………………………………………

Aby przekazać 1% podatku dla Ani:  należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 

oraz w rubryce  Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%  wpisać:  “2117 pomoc dla Ani Wacławik”                                                      ……………………………………………………………………………………………………………………………….

Prosimy również Państwa o każdy dobry pomysł, który może pomóc naszej uczennicy.

Podajemy kontakt: sekretariatsp1@op.pl, tel.18-33-10-101

                                   Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i pomoc.

                    Tekst w formacie PDF

Z wyrazami szacunku   Anna Górska – dyrektor szkoły