Klasowe spotkania wigilijne

Klasowe spotkania wigilijne z rodzicami

Już od tygodnia w klasie panowała świąteczna atmosfera. Robiliśmy zaproszenia, dekoracje i przygotowywaliśmy repertuar. 21 grudnia br. na spotkanie wigilijne w klasie II c zaprosiliśmy rodziców.   Gdy nadszedł ten czas, przy „wigilijnym stole” nakrytym i przygotowanym z pomocą rodziców, rozpoczęliśmy nasz występ powitaniem i świąteczną piosenką „Jest taki dzień” wykonaną przez Sarę J. z chórkiem pozostałych uczniów. Były też wiersze, opowiadania o tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych, przypowieści i życzenia: „Wesołych Świąt, a w święta niech się snuje kolęda i gałązki świerkowe niech wam pachną na zdrowie…”. Razem śpiewaliśmy tradycyjne kolędy i popularne pastorałki. Szymon K. zagrał kolędę na keyboardzie, a Monika R. na dzwonkach. Wszyscy zaśpiewaliśmy angielską piosenkę „Merry Christmas Everyone”, którą zakończyliśmy naszą część artystyczną. Potem przy suto zastawionym stole łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie i rodzicom życzenia, częstowaliśmy przysmakami przygotowanymi przez mamy. To był doskonały czas na wspólne świętowanie.

mgr Barbara Wyrzuc

Spotkanie wigilijne z rodzicami w klasie II b

22 grudnia- w ostatnim dniu nauki przed świętami już od rana w naszej szkole panował magiczny, przedświąteczny nastrój. W tej to wyjątkowej atmosferze, przy przygotowanym z pomocą rodziców stole uczniowie klasy II b przypomnieli tradycje i obrzędy bożonarodzeniowe oraz z radością odgrywali swoje role w Jasełkach. Występ był wprowadzeniem do wspólnego zaśpiewania kolędy „Podnieś rękę Boże Dziecię”, składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem. Następnie wszyscy zgromadzili się przy stole, na którym znalazły się świąteczne przysmaki oraz drobne upominki.

mgr Krystyna Lulek

Świąteczne spotkanie z rodzicami w klasie II d

21 grudnia odbyło się spotkanie świąteczne w klasie II d, na które zaprosiliśmy rodziców i gości. Przygotowywaliśmy się do tej uroczystości już od tygodnia. W sali panował świąteczny nastrój, ubrana choinka migotała kolorowymi światełkami. Dzieci recytowały i czytały wiersze przy cichym akompaniamencie kolęd, były też życzenia bożonarodzeniowe i indywidualne prezentacje talentów. Łukasz K. przygrywał koleżankom i kolegom na akordeonie guzikowym popularne i zagórzańskie kolędy. Bartek N., Julia H. i Gabriela B. grali na gitarze wybrane przez siebie utwory. Bardzo podobała się kolęda „Lulajże Jezuniu”, którą uczniowie zagrali na fletach. Razem z rodzicami śpiewaliśmy tradycyjne kolędy i popularne pastorałki. Potem przy suto zastawionym stole łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie i rodzicom życzenia, częstowaliśmy przysmakami przygotowanymi przez mamy. Taki dzień jest raz do roku i na długo pozostaje w naszej pamięci.

mgr Anna Miśkowiec