Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia związana z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2017/2018. Całą uroczystość przygotowały klasy szóste pod opieką wychowawców p.Joanny Wojtyczki oraz p.Iwony Dudzik. W akademii, która odbyła się na hali sportowej, uczestniczyli: Dyrekcja szkoły, nauczyciele, pedagodzy,  pracownicy szkoły, rodzice oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły. Po krótkim powitaniu, akademię rozpoczęliśmy wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego.

Następnie uczniowie klas szóstych przedstawili część artystyczną. Na wstępie upamiętniono  78 rocznicę wybuchu II wojny światowej poprzez recytację wierszy oraz zaśpiewanie pieśni patriotycznych. Kolejna część akademii to wspomnienia z wakacji i letniego wypoczynku, a jednocześnie nawiązanie do powrotu do szkoły z nowym zapałem i energią. Dzieci poprzez wiersze i piosenki „wprowadziły” nas w nowy rok szkolny, pełen niespodzianek, pracy i trudu szkolnego, związanego z wprowadzeniem pewnych zmian dotyczących reformy szkolnictwa.

Na zakończenie uczniowie oddali głos pani dyrektor Annie Górskiej, która jeszcze raz powitała wszystkich gości wraz z uczniami, a w szczególności uczniów klas czwartych, którzy zaczynają nowy etap edukacyjny oraz uczniów klas siódmych. Oni bowiem będą kontynuować naukę już do klasy ósmej Szkoły Podstawowej a nie Gimnazjum, tak jak było do tej pory. O tych zmianach związanych z reformą oświaty wspomniała właśnie pani dyrektor. Przedstawiła również nowych nauczycieli i wychowawców klas oraz poinformowała o organizacji pracy szkoły na nowy rok 2017/2018. Wszystkim życzyła wytrwałości i sukcesów.  Szczególne podziękowania za przygotowanie akademii złożono na ręce uczniów klas szóstych wraz z wychowawcami oraz panu Mariuszowi Klimkowi za przygotowanie części muzycznej. Po zakończeniu uroczystości uczniowie pod opieką p.Małgorzaty Kołodziejskiej udali się na grób żołnierza Franciszka Skupienia aby złożyć wieniec i zapalić znicze. Uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas aby przedstawić nowy plan zajęć na nowy rok szkolny.